Манчестър Юнайтед се завърна с победа в Шампионската лига. След една година отсъствие от надпреварата “червените дяволи” удариха с 3:0 на “Олд Трафорд” Базел, а големият герой на вечерта бе повече от изненадващ - Маруан Фелайни.

Белгиецът замени контузения през първото полувреме Пол Погба и малко след това вкара за 1:0. Малко преди края Фелайни подаде за третия гол в мача, дело на Маркъс Рашфорд (84). Между тях се разписа и Ромелу Лукаку (53)

В другия мач от Група А ЦСКА Москва победи с 2:1 като гост Бенфика, а българинът Георги Миланов не влезе в игра. Така Манчестър Юнайтед поведе в класирането с 3 точки и по-добра голова разлика от руските армейци.

Англичаните имаха пълно превъзходство през цялото време на срещата, но многото пропуски пред вратата на швейцарците лишиха тима от по-изразителна победа. В началните минути Хенрих Мхитарян пропусна две добри възможности за ранен гол. Арменецът дори нацели гредата след пас на Лукаку.

В 19-та минута Пол Погба напусна контузен терена, а заместникът му Маруан Фелайни в 35-та взриви трибуните. Ашли Йънг центрира от дясното крило, а Фелайни с глава насочи топката към мрежата на Базел.

Всичко свърши в 53-та минута, когато Ромелу Лукаку вкара дежурния си гол за Ман Юнайтед. Дейли Блинд центрира отляво, а Лукаку се пребори с двама защитници и отново с глава насочи топката зад Вацлик. Малко след това Лукаку пропусна да вкара втория си гол за вечерта, а в 64-та минута гостите пропуснаха най-доброто си положение. Мохамед Елиунуси остана сам срещу Де Хеа, но испанският национал показа страхотен рефлекс и спаси.

В 67-та минута Антъни Марсиал имаше възможност да направи 3:0, след като беше изведен с пас в дълбочина, но французинът стреля много неточно.

Трети гол падна в 84-та минута и отново сериозен принос за него имаше Фелайни. Белгиецът центрира от дясното крило, Мхитарян не успя да засече топката, но тя попадна на крака на Рашфорд. Английският национал, който се появи на терена минути по-рано, само насочи топката в опразнената врата.

Манчестър Юнайтед - Базел 3:0

1:0 Маруан Фелаини 35'

2:0 Ромелу Лукаку 53’

3:0 Маркъш Рашфорд 84'

Манчестър Юнайтед: Хеа, Блинд, Смолинг, Линдельоф, А. Йънг, Матич, Погба (19 - Фелайни), Мата (78 - Рашфорд), Мхитарян, Марсиал (70 - Лингард), Лукаку

Базел: Вацлик, Сучи, Ланг, Алварес, Аканджи, Риверос (77 - Оберлин), Дзуфи, Джака, Елюнуси, Щефен, Ван Волфсвинкел (66 - Буа)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/PnoROD5PF0E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>