Ливърпул и Манчестър Юнайтед врътнаха реми 0:0 в голямото дерби от 8-ия кръг на Висшата лига, което се игра на "Анфийлд".

Като цяло и двата тима демонстрираха добри моменти по време на срещата, а домакините изиграха добър мач, но в крайна сметка нападателите и на двата тима не си свършиха добре работата.

Това е и четвърто поредно реми в дербитата между тези два отбора. Освен това за първи път в това съперничество двата тима завършват за втори пореден път при нулево реми.

След този мач Юнайтед може би временно оглави еднолично класирането с актив от 20 точки.

"Мърсисайдци" от своя страна са на 6-ото място с 13 пункта.

Тимът на Юрген Клоп врътна с това реми днес трето поредно равенство във всички турнири.

Срещата започна активно за домакините и в 7-ата минута те стигнаха до доста интересна голова ситуация, но Вайналдум не успя да направи добър контакт с топката, макар че бе на добра ситуация.

Точно пет минути след това Салах даде началото на добра атака и намери Вайналдум, който се освободи от противников играч и с удар от дистанция изпробва да затрудни Де Хеа, но стражът се намеси отлично.

Малко след това Салах от малък ъгъл пробва да вкара топката във вратата, но замисълът му не се получи.

Постепенно на терена настъпи застой и нямаше опасности пред двете врати.

В 28-ата минута обаче Матич отправи силен удар от 30 метра, който премина близо покрай вратата.

В 33-ата минута Де Хеа направи феноменално спасяване след удар на Фирмино от границата на наказателното поле.

След това топката попадна в Матип, който от страхотна позиция не успя да нацели вратата.

В 40-ата минута Салах отправи удар от границата на наказателното поле, но Де Хеа без проблем улови топката.

Точно три минути след това Юнайтед имаше страхотен шанс да излезе напред в резултата, но ударът на Лукаку от точката на дузпата бе отразен от противниковия страж.

Две минути след подновяването на играта домакините имаха шанс да открият, но в последния момент реферът вдигна флага за засада.

В 55-ата минута Джан бе толкова близо до първия гол, но удaрът му от няколко метра мина встрани вратата.

Четвърт час по-късно Салах бе намерен на далечната греда, но в крайна сметка топката бе прекалено висока за него и той не успя да я засече.

В 76-ата минута Салах пробва късмета си с удар от дистанция, но в крайна сметка замисълът му не се получи.

До самия край нямаше интересни положения и резултатът се запази.

ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:0

Ливърпул: Миньоле, Гомес, Матип, Ловрен, Морено, Хендерсън, Джан, Вайналдум, Коутиньо (78 - Стъридж), Салах (78 - Окслейд-Чембърлейн), Фирмино (87 - Соланке)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс, Дармиан, Ерера, Матич, Йънг, Мхитарян (63 - Лингард), Марсиал (64 - Рашфорд), Лукаку.