Манчестър Юнайтед победи Бенфика с 1:0 в двубой от Група А на Шампионската лига, игран на стадион "Ещадио да Луж".

Футболистите на мениджъра Жозе Моуриньо стигнаха до победата след куриозен гол на Маркъс Рашфорд от пряк свободен удар от над 35 метра.

Така "червените дяволи" продължават да са непобедени в групата си с 9 точки от 3 мача, докато португалците копаят дъното без нито една спечелена точка до момента.

Първото полувреме мина под диктовката на домакините. В 15-ата минута дойде и първото по-опасно положение за португалците. Алехандро Грималдо подаде топката успоредно към Едуардо Салвио който я засече, но тя профуча покрай вратата.

В 32-ата минута отвърнаха подобаващо. Перфектно центриране в наказателното поле намери Маркъс Рашфорд, който се извиси над всички, но прати топката високо над напречната греда.

Четири минути по-късно Неманя Матич се измъкна очи в очи с вратаря и отправи удар в долния ляв ъгъл, но Миле Свилар успя да предвиди посоката и да предотврати попадението. Така първото полувреме приключи 0:0 без много опасни положения пред двете врати.

През втората част Юнайтед показа зъби и резултатът бе на лице в 64-ата минута. Рашфорд центрира остро, след като видя, че Свилар излиза лошо напред и се опита да го прехвърли от фаул. Вратарят се върна, но улови топката зад голлинията. Съдията си показа часовника, който е сигнализирал за гола.

В 72-ата минута Бенфика беше близо до изравнително попадение. Андрия Живкович избухна със страхотна тупалка. Той овладя подаване, погледна към вратата и стреля от границата на наказателното поле. И можеше да застраши сериозно вратаря, но уцели единствено един от защитниците, от когото кълбото отскочи настрани.

В 80-ата Антони Марсиал можеше да удвои преднината на Юнайтед. Нападателят сътвори обещаващ удар след страхотно солово действие, но Миле Свилар осуети опита му, насочен към долния ляв ъгъл на вратата с класно спасяване.

В края на срещата Луизао бе изгонен, след като получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Скот МакТоминай.

Бенфика - Манчестър Юнайтед 0:1

Голмайстор: Маркъс Рашфорд (64)

Бенфика: Свилар, Дъглас, Рубен Диас, Луизао, Грималдо, Фейса, Филипе Аугусто, Пици (Живкович 59'), Салвио (Серви 83'), Гонсалвеш (Жонас 69'), Раул
Треньор: Миле Свилар

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Линдельоф, Смолинг, Блинд, Ерера, Матич, Мата (Лингард 83'), Рашфорд (Марсиал 76'), Мхитарян (МакТоминай 92'), Лукаку
Мениджър: Жозе Моуриньо