Манчестър Юнайтед изненадващо загуби гостуването си на Хъдърсфийлд с 1:2 в двубой от 9-ия кръг на Висшата лига.

Домакините поведоха с два бързи гола, като при второто попадение защитникът Виктор Линдельоф си навлече гнева на феновете на "червените дяволи", допускайки детинска грешка. Така Юнайтед допусна първа загуба от началото на сезона в Англия.

След тази среща футболистите на мениджъра Жозе Моуриньо остават на второто място с актив от 20 точки, но вече са с 5 пункта по-малко от първенеца Сити. Хъдърсфийлд пък е на 10-ото място с 12 точки.

В 6-ата минута гостите сътвориха първото опасно положение в мача. Перфектно подаване от страна на Неманя Матич намери Ромелу Лукаку, който стреля в целта от центъра на наказателното поле, но ударът му попадна право във вратаря Йонас Льосл.

В 19-ата минута Андер Ерера пропиля добър шанс. Топката беше отбита към границата на наказателното поле, но испанецът насочи удара си прекалено встрани от дясната греда.

В 29-ата минута домакините поведоха в резултата. Аарън Муй се оказа на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля право в целта, правейки резултата 1:0.

Само пет минути по-късно фрапантна грешка на Виктор Линдельоф позволи на Хъдърсфийлд да удвоят преднината си. Защитникът не успя да играе с глава и топката бе овладяна от Лоран Депоарт, който заобиколи Де Хеа и прати кълбото във вратата.

В края на първото полувреме Джеси Лингард тръгна опасно на слалом между футболистите на домакините но веща намеса на Кристофър Шиндлер предотврати атаката на младия футболист.

Още от първата минута на втората част Юнайтед започна отчаяни опити да отвърне на удара. В 54-ата минута Ашли Йънг овладя топката след добър пас по земя и шутира топката към вратата. Лошият му опит обаче отлетя далеч от целта.

В 76-ата минута Йонас Льосл направи великолепно спасяване, за да отрази удар с глава отблизо на Андер Ерера след центриране. Това бе и първи точен изстрел за "червените дяволи" от началото на второто полувреме.

Само две минути по-късно Юнайтед успя да отбележи гол. Маркъс Рашфорд се извиси над всички и засече центриране, пращайки топката мощно с глава в левия ъгъл на вратата.

След попадението "червените дяволи" увеличиха опитите да отбележат нов гол, но това така и не се случи.

Хъдърсфийлд - Манчестър Юнайтед 2:1

Голмайстори: Аарън Муй (29), Лоран Депоарт (34), Маркъс Рашфорд (78)

Хъдърсфийлд: Льосл, Льове, Шиндлер, Йоргенсен, Смит, Уилямс, Хог, Качунга (Ла Пара 39'), Муй, Инс (Малоун 93') , Депоатр (Муни 70')
Мениджър: Дейвид Вагнер

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс (Линдельоф 24'), Йънг, Ерера, Матич, Лингард, Мата (Мхитарян 46'), Марсиал (Рашфорд 46'), Лукаку
Менджър: Жозе Моуриньо