Халфът на Манчестър Юнайтед Хуан Мата сподели, че загубата от от Манчестър Сити с 1:2 е доста болезнена. Испанецът все пак добави, че няма време за траур и "червените дяволи" трябва да се съсредоточат към предстоящите двубои.

"Започва още една напрегната седмица с два мача. За съжаление, ние не успяхме да завършим седмицата така, както искахме, губейки дербито на "Олд Трафорд". От самото начало инициативата бе на страната на съперника, но ние успяхме да изравним още до почивката.

Уви, през второто полувреме не успяхме отново да поразим вратата на Манчестър Сити. Това е болезнена загуба, тъй като претърпяхме поражение в дербито. Но няма време за траур. Трябва да се движим напред и да се съсредоточим върху това, което ни чака", каза Мата.

Сити е все по-близо до титлата във Висшата лига, след като надви прекия си конкурент Манчестър Юнайтед с 2:1. След този мач "гражданите" са лидери в класирането с актив от 46 точки. Тимът има 11 точки повече пред втория Манчестър Юнайтед.