Скъсаният от критики Ромелу Лукаку донесе победата на Манчестър Юнайтед с 1:0 над Борнемут. Феновете на “Олд Трафорд” едва ли са останали доволни от продукцията на “червените дяволи” и дори скандираха “атака, атака”.

Под проливния дъжд в Манчестър обаче Лукаку донесе трите точки след гол в 26-та минута. Така белгиецът се разписа във всеки от последните си 5 мача срещу “черешките”, като 4 от случаите са с екипа на Евертън.

Тимът на Жозе Моуриньо продължава да бъде на второ място в класирането на цели 11 точки от лидера Манчестър Сити. “Гражданите” пък счупиха рекорда на Висшата лига след 15-та си поредна победа в първенството - 4:0 като гост на Суонзи. Борнемут е на 14-та позиция с 16 точки от 17 мача.

Манчестър Юнайтед видя сериозен отпор през първото полувреме, в което Давид Де Хеа дори трябваше да спасява тима си. В 21-та минута испанецът отрази опасен удар по диагонала на Чарли Даниелс, а малко след това и Дан Гослинг пробва късмета си, но Де Хеа не трепна.

“Червените дяволи” пък поведоха с първия си точен удар към вратата. В 26-та минута Хуан Мата центрира от лявото крило, а Ромелу Лукаку надскочи Нейтън Аке и с глава реализира за 1:0. Белгиецът не се зарадва на попадението, а в Англия разчетоха реакцията му като бунт заради критиките към него след дербито с Манчестър Сити.

След почивката Юнайтед пак не направи нещо кой знае какво в нападение, въпреки че в 60-та минута Антъни Марсиал се отчете с чудовищен пропуск. Французинът получи като на тепсия топката на метри от голлинията, но някак успя да я прати над гредата.

Резервата Маркъс Рашфорд пък направи невероятен удар в 72-та минута. Нападателят получи топката на ръба на наказателното поле и с мощен удар в близкия ъгъл нацели напречната греда.

Манчестър Юнайтед - Борнемут 1:0

1:0 Ромелу Лукаку 26’

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс, Шоу (83 - Йънг), Матич, Мата, Мактоминей, Марсиал (66 - Рашфорд), Лингард (71 - Ерера), Лукаку

Борнемут: Бегович, Франсис, Смит, Аке, Даниелс, Станислас (71 - Дефоу), Гослинг (77 - Кук), Аке, Фрейзър, Кинг, Уилсън (71 - Афобе)