Италианският гранд Милан проявява много сериозен интерес към бранителя на холандския Аякс Ян Вертонген, пише в днешния си брой "Скай Италия".

"Росонерите" са впечатлени от белгийския национал, който се представя много силно през този сезон и по този начин подбуди интереса на големите отбори към себе си.

Треньорът на миланистите Масимилиано Алегри пък от своя страна е готов да "налее" малко свежа кръв в защитата на отбора си през зимния трансферен прозорец.

Според младия специалист Вертонген е перфектното попълнение за отбраната на тима.

23-годишният белгиец иначе е един от най-добрите играчи на Аякс. Той е юноша на клуба и прави своя дебют за амстердамци преди около четири години.

До този момент защитникът има над 100 мача за Аякс, в които е отбелязал 11 гола.

Вертонген е обвързан с амстердамския колос до 2013 година, а цената му към този момент е 15 милиона евро.