Милан победи Селтик с 2:0 в двубой от група Н на Шампионската лига. Успехът за "росонерите" не дойде никак лесно, като и двете попадения в тяхна полза паднаха малко преди изтичането на редовното време.

Първият гол стана след изстрел на Кристиан Сапата в 82-рата минута на срещата. Голяма роля за попадението изигра рикошет в крака на Емилио Исагире , заради който стражът на "детелините" Фрейзър Форстър се оказа изненадан. Въпреки че първоначално голът беше записан на името на Сапата, впоследствие от УЕФА отбелязаха попадението като автогол на Исагире.

Втория си удар домакините нанесоха в 86-тата минута, когато Марио Балотели стресна Форстър с мощен шут от фаул, английският вратар все пак успя да избие, обаче топката попадна право у Съли Мунтари, който удвои преднината на своя тим.

Наставникът на седемкратните европейски шампиони Масимилиано Алегри направи някои промени в сравнение със състава, който се изправи срещу Торино преди няколко дни. От една страна, липсваха контузените Кака и Рикардо Монтоливо. На резервната скамейка пък бяха оставени Урби Емануелсон и Робиньо.

В първите минути на срещата Милан беше по-активният отбор и малко след началния съдийски сигнал Марио Балотели можеше да открие резултата. Италианският национал получи хубаво подаване от Валтер Бирса и стреля от воле, ала вратарят на гостите Фрейзър Форстър се справи с изстрела. По-нататък словенецът и Кристиан Дзакардо също не успяха да преодолеят стража на шотландския тим.

Постепенно "детелините" заиграха с повече самочувствие и в 16-тата минута се получи куриозен момент. След като футболист на "росонерите" докосна топката, Кристиан Абиати я улови, а реферът от Германия Волфганг Щарк отсъди непряк свободен удар вътре в наказателното поле на домакините. След изпълнението Чарли Мългрю шутира, обаче Кевин Констант застана на пътя на кълбото.

Пет минути по-късно Алесандро Матри стреля с глава, но Форстър отново се намеси добре. Десетина минути след това Антонио Ночерино нанесе зрелищен изстрел от воле от дъгата пред противниковия пеналт, ала топката профуча над напречната греда. В 40-тата минута пък Антъни Стоукс можеше да се възползва от грешен пас на домакинската отбрана, обаче ударът на ирландеца не сполучи.

Секунди преди края на полувремето Форстър пак трябваше да спасява шут на Балотели, Съли Мунтари също застраши вратата на гостуващия състав. Все пак първата част приключи както започна – при нулево равенство. След паузата възпитаниците на Нийл Ленън бяха много агресивни и в 51-вата минута Йоргос Самарас пропиля добър шанс.

Гръцкият нападател нахлу в половината на миланския тим и шутира, но кълбото мина покрай левия страничен стълб. На другия край на игрището Балотели стреля много неточно. В 62-рата минута след центриране отляво Мунтари стреля опасно с глава, но топката излезе в аут. Отговорът на Селтик дойде чрез Самарас, който обаче отново не можа да се разпише.

В 67-мата минута Балотели уцели стената с изстрел от фаул, а при последвалата контраатака само навременната интервенция на Найджъл де Йонг попречи на Скот Браун да отбележи. В 80-тата минута пък Стоукс удари напречната греда. Точно когато изглеждаше, че мачът ще завърши без победител, късметът се усмихна на Милан.

След хубава комбинация между Робиньо и Балотели топката беше насочена към Сапата, който напредна и стреля от далечно разстояние, кълбото рикошира в крака на Емилио Исагире и изненада Форстър - 1:0 за домакините.. Няколко минути по-късно английският страж блокира страховит шут на Балотели от фаул, но след това топката попадна у Мунтари, който беше безпощаден – 2:0 за "росонерите". Двубоят приключи именно при този резултат, благодарение на който Милан заема второто място в своята група Н след изиграване на първите срещи.

Милан – Селтик 2:0

1:0 Исагире 82 (автогол)
2:0 Мунтари 86

Милан: Абиати, Сапата, Мексес, Дзакардо, Констант (Робиньо – 76), Де Йонг, Мунтари, Ночерино, Бирса (Емануелсон – 63), Матри (Поли – 87), Балотели

Селтик: Форстър, Лустиг, Амброуз, Ван Дайк, Исагире, Матюс (Бурихтер – 75), Мългрю (Битон – 89), Браун, Комънс (Пуки – 77), Стоукс, Самарас