Милан спечели с лекота първия мач след уволнението на Масимилиано Алегри. Росонерите разбиха 3:1 Специя в осминафинал за Купата на Италия. На четвъртфинала Милан ще срещне Удинезе.

В очакване на новия си треньор Кларънс Зеедорф росонерите бяха водени от вечния помощник Мауро Тасоти. Той даде дебют на новото попълнение Адил Рами, а Кейсуке Хонда започна за първи път титуляр.

В рамките на 3 минути през първото полувреме Милан вкара два гола. Робиньо откри след хубав гол с плонж, а Джанпаоло Пацини добави второ попадение. След паузата и Кейсуке Хонда се разписа с първия си гол за Милан.

Двадесетина минути преди края на трибуните се появи и Кларънс Зеедорф, който утре ще проведе първата си тренировка с новия си тим. Специя обаче успя да върне едно попадение в самия край. Вкара го Ферари.

Милан прие Специя в мач от осминафиналите за Купата на Италия. Начело на росонерите след уволнението на Масимилиано Алегри бе Мауро Тасоти. Той водеше тима преди пристигането на Кларънс Зеедорф, който ще е следващия треньор на отбора.

Тасоти даде първи мач като титуляр на новото попълнение Кейсуке Хонда. Друг от новите играчи - Рами направи дебюта си за росонерите. Титуляр за първи път след като се завърна от контузия бе Джанпаоло Пацини.

Специя бе на 12-о място в Серия В, но изненадващо стигна до тази фаза на Купата на Италия. Гостите отстраниха Про Патрия и Пескара по пътя до тук.

Изненадващо именно втородивизионния тим създаде първата ситуация. Още в първата минута гостите изпълниха бързо фаул и Бово опита удар, но Монтоливо изби в корнер.

Милан не чака много, за да натисне. След ъглов удар Рами отклони топката за Дзакардо, който от малък ъгъл стреля, но Леали спаси.

Домакините пропуснаха огромна възможност в средата на първото полувреме. Хонда центрира от фаул, Дзакардо свали топката с глава за Пацини, който от 3 метра изпревари вратаря, но удара му мина покрай вратата.

Милан пропусна още едно положение. Хонда тръгна напред, след това Поли с пета подаде към Пацини, който обаче не можа да намери вратата с десния крак. В следващата атака Милан най-накрая поведе. Пацини центрира отдясно и Робиньо с плонж вкара топката в мрежата.

Само 3 минути след това росонерите нанесоха втори удар. Поли върна топката към Пацини, който с акробатичен удар не остави шансове на Леали - 2:0.

Специя опита да отвърне. Удар на Ферари бе отклонен с глава от Монтоливо. Много бързо след почивката Милан наниза трети гол. Монтоливо стреля силно, Леали успя само да избие, а Хонда се оказа на точното място, за добавката. Първи гол на японеца, в първия му мач като титуляр за Милан.

Домакините продължиха да натискат. Хонда отне топката в средата на терена и подаде прекрасен пас към Пацини, който от отлична позиция с левачката прати топката високо. После вратарят Леали спаси удар с левачката на Де Шилио.

Специя тотално се  предаде, а Милан имаше толкова възможности за гол. Дзакардо спря топката и центрира към Пацини, който от чиста позиция виждаше, как ще вкара, но вратаря Леали с прекрасен рефлекс спаси.

Четвърт час преди края на трибуните се появи и новият треньор на Милан Кларънс Зеедорф, който бе посрещнат от Адриано Галиани.

В първата минута на добавеното време Специя вкара почетен гол. След центриране отдясно Мильоре стреля от воле към далечния ъгъл. Абиати изби с плонж, но топката попадна у Бово, който я върна към вратарското поле, където Ферари овладя и от 2 метра я прати във вратата.

Милан обаче се класира напред и ще срещне Удинезе на четвъртфинала. Той ще е на 22 или 23 януари.

МИЛАН - СПЕЦИЯ 3:1
1:0 Робиньо 28