Легендата на Милан Марко ван Бастен не смята, че сънародникът му Кларънс Зеедорф е подходящ за треньор на клуба, въпреки че вдигна росонерите на крака през пролетния полусезон.
"Гадзета дело Спорт" обаче напомни, че отношенията между двамата далеч не са перфектни и по времето, когато Ван Бастен беше селекционер на Холандия, той не взе Зеедорф на световното първенство през 2006 в Германия. Затова може би не е учудващо, че Лебеда от Утрехт предпочете да изкаже подкрепата си за някогашния си съотборник при росонерите и настоящ треньор на Парма Роберто Донадони.
"Разликата между това да бъдеш футболист и треньор е огромна", заяви Ван Бастен пред микрофоните на "Скай Спорт 24". "Треньорът трябва да ръководи отбора, да говори, да командва, докато футболистът само трябва да играе.
Ако зависеше от мен, в сложната ситуация, в която се намира Милан, бих избрал треньор с по-голям опит. Индзаги или Донадони? Както казах, аз залагам на опита, а Донадони има много повече такъв и може да води един клуб като Милан. Така че аз бих избрал него, макар че Индзаги може би е много талантлив. Но за да го установим, ще трябва той да получи възможност и време да се докаже."
Някогашната деветка на Милан говори и за основния реализатор на росонерите Марио Балотели.
"Той е добър футболист, който умее да бележи и да решава мачовете. Но ако иска да стане велик играч, трябва да доказва във всеки мач, че е №1. Това е въпрос на манталитет. Няма спор, че е талантлив, но за да станеш велик, това не е достатъчно", отсече Ван Бастен.







Отменят тържествата за 24 май след потопа във Велико Търново
Земетресение с магнитуд 6 по Рихтер разтърси Хавай
Добрият пример: 90-годишният д-р Кирил Апостолов, който не отказва помощ (ВИДЕО)
Въпреки войната в Иран, Тръмп отново гледа към Гренландия
Психотерапевт: Българите имаха нужда от победата на DARA
Картонените играчки са екологична алтернатива на екраните
Детайл от Ferrari Purosangue излиза колкото ново BMW
Еднодневните електрички са проблем за Китай, който ще удари и Европа
Mazda на съд заради дефектни подгряващи седалки
Най-здравият Lexus използва 12-годишен двигател
Усик срещу Верховен в Гиза: гала вечерта за титлата на WBC ще се излъчва по DAZN
Еди Хърн избухна срещу Конър Бен: Вземи си тази работа и си я набий
Терънс Крауфорд: Нямам намерение да се връщам в бокса
Брутални пари! Верхувен прибира рекордна сума срещу Усик (ВИДЕО)
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Коментари
Напиши коментар19:15 | 7 май 2014 г.
Напиши коментар