Милан започна разочароващо приятелския турнир Гинес отвъд океана, след като загуби с 0:3 от Олимпиакос в Торонто.

Тимът на Пипо Индзаги имаше първото положение за гол, когато в 4-та минута Ел Шаарави бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него.

Олимпиакос откри резултата в 16-та минута, когато непокритият Домингес получи центриране в наказателното поле, спря на гърди и с отсечен удар преодоля Габриел.

Милан можеше да изравни в 30-та минута, но Поли стреля на сантиметри от гредата.

Гръцкият тим обаче продължи да е по-опасният и малко след почивката вкара втори гол. След ниско центриране в наказателното поле Диамантакос изпревари Бонера и отблизо засече в мрежата.

"Росонерите" отново нямаха шанс да върнат един гол, след като Сапонара удари гредата.

В 78-та минута Олимпиакос направи резултата класически с фантастичен удар от 30 метра на Букалакис, който прати топката неспасяемо в горния далечен ъгъл на вратата.

Олимпиакос - Милан  3:0

1:0 Домингес 16
2:0 Диамантакос 49
3:0 Букалакис 78

Олимпиакос: Хименес, Елабдауи, Манолас, Абидал, Масуаку, Самарис, Касами, Досеви, Домингес, Фустер, Папацоглу

Милан: Габриел (60 Агаци), Дзакардо (76 Де Шилио), Рами (60 Алекс), Бонера, Албертаци, Поли (76 Хонда), Кристанте, Сапонара (83 Модич), Нианг (76 Мастали), Пацини, Ел Шаарави