Английският шампион Манчестър Сити разби на пух и прах Милан с 5:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Хайнц Фийлд" в Питсбърг.

"Гражданите" имаха пълно превъзходство над противника и дори резултатът можеше да бъде по-внушителен в тяхна полза.

Мачът бе от програмата "Интернешънъл Чемпиънс Къп", а Сити успя да реши всичко в него и да убие интригата само за едно полувреме.

При първата ситуация в срещата Милан можеше да открие резултата, но ударът с глава на Алекс премина покрай вратата, а след това обаче Сити не допусна грешка и поведе.

Стеван Йоветич се разписа в 11-ата минута, след като бе изведен на скорост в наказателното поле и с удар в обратния ъгъл матира противниковия страж.

Две минути след това Рами подари топката на Синклеър при едно центриране, който от близка дистанция не допусна грешка и удвои аванса на "Гражданите".

Зукулини можеше да направи преднината на Сити класическа, но малко по-късно пропусна сам срещу вратаря.

В 23-ата минута обаче Навас направи преднината на Сити класическа след страхотно попадение с воле. Иеначо реализира четвъртото попадение за Сити само три минути след това. Той получи топката пред пеналта и между няколко бранители пред него успя да насочи кълбото във вратата.

Милан върна едно попадение в 41-ата минута, когато Алекс свали топката с глава, като тя достигна до Мунтари, който от близка дистанция не сгреши.

Крайното 5:1 оформи Йоветич в 58-ата минута, след като черногорецът получи добър пас, след което елиминира противников бранител и със силен удар от няколко метра не сгреши.

Манчестър Сити - Милан 5:1

1:0 Йоветич (11)
2:0 Синклер (13)
3:0 Навас (23)
4:0 Иеначо (26)
4:1 Мунтари (41)
5:1 Йоветич (58)

МАН СИТИ: Кабайеро, Клиши, Боята (Леи 76), Настасич, Коларов (Ричардс 71), Фернандо (Гарсия 63), Зукулини (Родуел 78), Навас (Рекик 78), Синклер, Иеначо (Хувс 63), Йоветич (Гуидети 71)

МИЛАН: Агаци (Абиати 46), Де Шильо (Албертаци 69), Рами (Мексес 69), Алекс (Бонера 46), Констант (Абате 46), Мунтари (Сапонара 69), Поли (Есиен 46), Кристанте, Хонда (Пинато 86), Нинаг (Мастур 86), Ел Шаарауи (Балотели 46)