Милан сложи край на серията от три поредни мача без победа, като надви 2:0 Киево у дома. Росонерите играха силно в атака и през целия мач имаха превъзходство. Головете обаче не дойдоха лесно.

Те паднаха чак през второто полувреме. Съли Мунтари откри в 55-ата минута с удар, при който заби топката в земята, но тя след това влетя в мрежата. Кейсуке Хонда успокои Милан с втори гол, като се разписа директно от фаул.

След успеха росонерите имат 11 точки и са на пето място в класирането. Киево остана само с четири пункта в своя актив.

След добрият старт на сезона Милан записа загуба от Ювентус и две поредни равенства с Емполи и Чезена. Росонерите се нуждаеха да се върнат на пътя на успеха.

Треньорът Филипо Индзаги можеше да използва Жереми Менез, въпреки травмата на французина на тренировка преди ден. В атака бяха още Хонда и Торес. Бонавентура получи позиция в средата на терена, а Пипо заложи на схема 4-3-3.

В отбрана Алекс замени наказания Сапата и отново имаше промяна в двойката централни защитници.

В началото Менес стреля неточно, а след това имаше прекрасна възможност за Бонавентура. Фернандо Торес стреля от границата на наказателното поле и Бонавентура отклони топката пред вратата, но я прати на около половин метър встрани.

Кейсуке Хонда също имаше отлично положение за гол. Японецът опъна мрежата, но от външната страна. Фернандо Торес не уцели вртата след корнер.

Милан не успяваше да пречупи съперника и Пипо Индзаги върна Менез зад Торес, а Бонавентура бе преместен по-напред и росонерите заиграха с 4-2-3-1.

Второто полувреме започна много силно за домакините и те веднага притиснаха съперника в неговата половина. Де Шилио центрира добре отляво и Менез засече топката от воле, но не уцели вратата.

В 55-ата минута Милан най-накрая стигна до гола. Топката не бе изчистена добре от защитата на Киево и от дъгата пред наказателното поле Мунтари нанесе удар от воле. Той обаче не уцели добре топката и я заби в земята пред себе си, но се получи такава парабола, която прехвърли вратаря Барди.

Милан продължи да атакува и Менез бе близо до втори гол. Той стреля отлично по диагонала с левия крак, но вратаря Барди изби с прекрасен плонж.

В следващата атака Менес проби отдясно и подаде към Торес във вратарското поле, но Кофи изби в корнер.

Киево пропиля изключителен шанс да изравни резултата при контраатака. Мунтари загуби топката в центъра и изведнъг се озоваха трима играчи на гостите срещу един от Милан. Резервата Лазаревич обаче просто подаде топката на вратаря Абиати.

Домакините вкараха така нужния им втори гол в 78-ата минута. Кейсуке Хонда се разписа с прекрасно изпълнение на пряк-свооден удар. Той прати топката над стената в близкия ъгъл.

Това бе четвъртия гол на Хонда до момента. Той се разписа с ляв крак, с десен, с глава, а сега и от фаул.

МИЛАН - КИЕВО 2:0
1:0 Мунтари 55
2:0 Хонда 78

МИЛАН: Абиати, Абате, Алекс, Рами, Де Шилио, Мунтари (89 Есиен), Де Йонг, Бонавентура, Хонда (81 Поли), Менез, Торес (74 Ел Шаарави)

КИЕВО: Барди, Фрей, Даинели, Дзуканович, Бираги, Радованович, Кофи (82 Беломо), Хетемай, Бирса (66 Лазарович), Палоски, Макси Лопес (72 Меджорини)