Милан и Фиорентина завършиха 1:1 в равностоен мач от осмия кръг на италианската Серия А, който се игра на стадион "Сан Сиро".

"Росонерите" откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Найджъл де Йонг надскочи защитата на гостите от около шест метра реализира с глава.

През второто полувреме "виолетовите" подобриха играта си и заслужено изравниха чрез резервата Иличич, който простреля Абиати с мощна тупалка от дистанция.

Милан е на шеста позиция с 15 точки, докато Фиорентина е на 11-а позиция в таблицата с десет пункта на сметката си.

Още в самото начало Менес шутира покрай целта, а после удари на Абате и Мунтари бяха блокирани. Алберто Акуилани пък опита да обстрелва вратата на домакините, но без успех.

В средата на първото полувреме Ел Шаарави отправи прекрасен фалцов удар, но Нето спаси с акробатична намеса, а реферът все пак маркира положение на засада.

В 25-тата минута Милан откри резултата при първата си реална голова възможност. Кристиан Сапата свали за Найджъл де Йонг, който скочи за топката на границата на малкия пеналт и я заби в долния ляв ъгъл.

Бе изминал половин час игра, когато Ясмин Куртич пробва късмета си със снаряд от двайсетина метра, но кълбото профуча покрай десния страничен стълб. Заключителната част на първото полувреме не предложи нищо интересно пред двете врати.

След подновяването на играта Менес заложи на индивидуален пробив, но шутът му с левия крак ни затрудни вратаря на "виолетовите". Малко преди това Поли все още настройваше мерника си.

Един от най-активните в редиците на Фиорентина Алберто Акуилани отправи много хубав изстрел от въздуха от над 20 метра с левия крак, но Абиати внимаваше и успя да улови топката в прегръдките си. После Фернандес би над напречната греда.

В 64-тата минута Фиорентина изравни резултата. Йосип Иличич напредна, заложи на мощен удар с левия крак пред дъгата и изненада Абиати, пращайки топката в долния му ляв ъгъл.

Домакините се втурнаха да търсят втори гол, но Ел Шаарави би покрай левия страничен стълб. Двайсетина минути преди края на редовното време нов негов снаряд доведе само до корнер, за да последва и още един, също неточен.

Четвърт час преди края на редовното време Менес имаше неоснователни претенции за дузпа, претендирайки за несъществуваща игра с ръка на Савич в наказателното поле.

И докато Милан се бе хвърлил в търсене на победата, можеше да получи още един гол. Образцова контраатака на Фиорентина даде възможност на Бабакар да завърши в пеналта, но след рикошет кълбото прелетя над напречната греда.

В 86-тата минута Варгас можеше да хвърли в ужас зрителите на стадиона, но неговият свиреп изстрел профуча покрай гредата. Абате пък завърши акция на домакините, но не уцели вратата.

Милан - Фиорентина  1:1

1:0  Найджъл де Йонг - 25'

1:1  Йосип Иличич - 64'

Милан: Абиати, Алекс, Сапата, Абате, Де Шилио, Де Йонг, Поли (Бонавентура - 68'), Мунтари, Хонда, Ел Шаарави, Менес (Торес - 80')

Фиорентина: Нето, Родригес, Савич, Алонсо, Томович, Куртич (Иличич - 54'), Акуилани, Валеро, Фернандес (Варгас - 70'), Куадрадо, Бабакар (Бадел - 81')