Милан прекъсна серията си от две поредни победи в Серия „А”. „Росонерите” завършиха наравно 1:1 у дома срещу Сампдория в последен мач от 30-ия кръг и по този начин остават на 8-ото място, поне преди отложения мач на Дженоа срещу Парма.

„Росонерите” остават на 7 точки зад днешния си противник в подреждането. „Моряците” са на шестото място,  което е последното, даващо право на участие в Лига Европа идния сезон.

Двубоят на „Сан Сиро” трудно може да се окачестви като особено качествен. Все пак, особено през второто полувреме, домакините показаха, че имат позитивни наченки в играта си.

Преди почивката положенията пред двете врати почти липсваха. Черчи и Ван Хинкел опитаха късмета си пред Вивиано, но не сполучиха.

На срещуположната врата най-деен бе Ето’о, макар че и той не затрудни особено Диего Лопес.

В 58-ата минута Ето’о показа голямата си класа. Камерунецът задържа топката пред полето на домакините и докато защитниците го гледаха, изведе по прекрасен начин Сориано, а последният търкулна топката покрай Лопес.

Четвърт час по-късно обаче Милан изравни. След центриране от корнер, Де Йонг опита удар, въпреки че бе с гръб към вратата. За негова изненада, Дънкан отклони левашки топката в собствнеата си врата.

В самия край „росонерите” можеха дори да вземат победата. Първо в 83-ата мин. Менез проби и пусна към Сусо, който с техничен, фалцов удар тресна страничната греда.

Малко след това французинът сякаш бе подкосен в пеналта, но дузпа на последва.

В следващия кръг е голямото дерби Интер – Милан.

МИЛАН – САМПДОРИЯ 1:1

0:1 Сориано (58’)

1:1 Де Йонг (74’)

МИЛАН: Лопес, Абате, Антонели, Мексес, Палета, Де Йонг, Ван Хинкел, Бонавентура, Менез, Черчи, Дестро;

САМПДОРИЯ: Вивиано, Де Силвестри, Мезба, Силвестре, Романьоли, Обианг, Паломбо, Едер, Сориано, Ето’о, Окака Чука