Доменико Берарди затвърди статута си на душманин на Милан. След като миналия сезон нападателят наниза 4 гола за Сасуоло при домакинската победа над “росонерите”, днес Берарди вкара хеттрик за успеха с 3:2.

Левичарят разпердушини защитата на гостите, въпреки че започна шоуто си с гол-фантом в 13-та минута. До края на полувремето Берарди вкара още един гол, а след почивката довърши Милан с трети. Хората на Филипо Индзаги пък тъкмо бяха тръгнали да се връщат в мача, след като изравниха резултата до 2:2 след попадения на Бонавентура и Алекс. Бонавентура обаче си изпроси глупав втори жълт картон в началото на второто полувреме, за да остави тима си с  човек по-малко до края на срещата. В добавеното време "росонерите" вече бяха 9 души на терена, след като резервата Сусо бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение в центъра.

Така преди изиграването на останалите срещи от кръга Милан е на 10-то място с актив от 46 точки. Сасуоло пък се изкачи до 12-та позиция с 43.

__________________________________________________________________________________________________________

Скучното начало на срещата приключи в 13-та минута, когато Доменико Берарди пробва оптимистичен удар от близо 30 метра. Вратарят на Милан Диего Лопес обаче не се намеси добре, топката се търкулна към голлинията и съдиите прецениха, че тя е минала с пълния си обем - 1:0 за Сасуоло. Повторенията обаче показаха, че по-скоро гол няма.

Милан опита нещо като натиск, но домакините бяха групирани добре в половината си. В 31-та минута Сасуоло дочака шанса си и при една контраатака Берарди изскочи сам срещу Диего Лопес след дълго подаване и с прецизен удар с левачката направи 2:0.

Милан се върна в мача само две минути по-късно, когато Джакомо Бонавентура навърза няколко защитници на Сасуоло при пробив по дясното крило, влезе в наказателното поле и с боц намали резултата до 1:2.

До края на първото полувреме контраатаките на Сасуоло можеха да доведат до трети гол за тима, но повече попадения не паднаха.

В 51-та минута Милан изравни след нов спорен гол. Резервата Сусо центрира отдясно, Алекс надскочи защитниците на домакините и пребори вратаря Консили за високата топка. Бразилецът отклони кълбото към врата и вкара за 2:2.

Играчите на Филипо Индзаги погледнаха още по-смело към вратата на Сасуоло, но плановете им се промениха в 57-та минута. Бонавентура си изпроси лек втори жълт картон, след като спря топката умишлено с ръка и остави тима си с човек по-малко до края на срещата.

Доменико Берарди бе много близо до хеттрик в 71-та минута. Нападателят остана сам срещу Диего Лопес, но бе надигран от вратаря на Милан. Последва ъглов удар, при който Берарди показа техниката си в наказателното поле и бе сритан здраво от Найджъл де Йонг. Дузпа обаче не последва. Вместо това “росонерите” направиха бърза контраатака, при която Хонда поиска дузпа. Вместо това японецът получи жълт картон за симулация.

Берарди обаче все още не бе казал последната си дума. Нападателят вкра трети гол в 70-та минута, когато Дзадза пропусна центриране на Флоро Флорес отдясно, но Берарди достигна пръв до топката и я чукна в мрежата - 3:2 за Сасуоло. Малко след това пък гол на Симоне Дзадза бе отменен заради спорна засада.

Добрата новина за Милан е, че в игра за тима се завърна Стефан Ел Шаарави. Младият нападател се понрави с желанието си за изява и в последните минути дори поиска дузпа за нарушение срещу него в наказателното поле. Главният съдия обаче отново остана безмълвен.

До края на срещата имаше време за още една невъздържана постъпка на футболист на Милан. Резервата Сусо бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение в центъра на терена.

Сасуоло - Милан 3:2

1:0 Доменико Берарди 13

2:0 Доменико Берарди 31

2:1 Джакомо Бонавентура 33