Стефан Ел Шаарави напомни за огромния си потенциал и с двата си гола донесе победата на Милан с 3:0 над Торино. Скучният на моменти двубой бе раздвижван от отиграванията на Фараона, който вкара приказен първи гол в 18-та минута и класически втори след страхотна комбинация с Ван Хинкел. Между тях вкара и Джанпаоло Пацини, който пък се "изфука" със стотното си попадение в Серия А.

Спокойният двубой не мина и без странни съдийски отсъждания, които в крайна сметка доведоха до това, че двата отбора доиграха срещата с по 10 човека. Филипо Индзаги пък бе изгонен от резервната скамейка на Милан.

Със спечелените три точки Милан се върна на 10-то място в класирането и вече има 49. Позиция напред е отборът на Торино, който пък загуби всякакви мераци за класиране в Лига Европа следващия сезон.

_____________________________________________________________________________

Скучното начало на срещата се промени в 18-та минута. Завърналият се от поредица от контузии Стефан Ел Шаарави показа огромния си талант с гол красавец. Фараона бе намерен на граница на наказателното поле след центриране на Дзакардо отдясно. Нападателят укроти топката, а с второто си докосване стреля без подготовка - 1:0 за Милан. Това бе първи негов гол от 8 ноември 2014 година и общо втори от началото на сезона.

Играчите на Филипо Индзаги имаха още няколко положения пред вратата на гостите, като най-чистото от тях пропусна Ел Шаарави в 38-та минута. Страничният съдия пък вдигна две дискусионни засади в моменти, в които играчи на “росонерите” излизаха чисти позиции.

Голямата грешка за вечерта обаче допусна страничният рефер на отсрещната врата. Флагмена пропусне да вдигне засада на Амаури в 42-та минута. Миг по-късно нападателят бе чукнал топката към Молинаро, който бе фаулиран от Дзакардо. Защитникът бе последен с екип на Милан, а резултатът логичен - червен картон!

Така Милан получи цели 13 червени картона от началото на сезона. “Росонерите” са най-грубият отбор в Серия А. На почивката между двете полувремена Индзаги поиска сметка от главния съдия за червения картон, а като резултат Пипо изгледа втората част от трибуните.

Милан реши мача десетина минути след началото на второто полувреме. Молинаро спъна Ван Хинкел в наказателното си поле, за да си изработи червен картон и да направи дузпа за “росонеерите”

Джанпаоло Паници не сбърка при удара от бялата точка и отпразнува по емоционален начин своя гол №100 в Серия А. Пацо развя гордо фланелка насред “Сан Сиро”, върху чийто гръб “грееше” 100.

Милан довърши Торино в 65-та минута. Ел Шаарави вкара второто си попадение в срещата след прекрасно двойно подаване с Ван Хинкел, което разсече защитата на гостите. Фараона остана сам срещу Падели и с лекота мушна топката във в вратата - 3:0 за Милан. Малко след това Ел Шаарави бе сменен от защитника Кристиан Сапата, на което феновете на Милан реагираха с освирквания.

Дебют за Милан записа юношата на клуба Алесандро Мастали, който с първото си докосване можеше да отбележи гол. Ударът на 19-годишния талант обаче попадна в тялото на защитник.

Милан - Торино 3:0

1:0 Стефан Ел Шаарави 18’

2:0 Джанпаоло Пацини 57'

3:0 Стефан Ел Шаарави 65’

Милан: Абиати, Дзакардо, Алекс (46 - Мексес), Палета, Бокети, Поли )76 - Мастали), Де Йонг, Хонда, Ван Хинкел, Ел Шаарави (68 - Сапата), Пацини

Торино: Падели, Молинаро, Глик, Дармиан, Морети, Бруно Перес, Вивес, Гаци, Ел Кадури, Мартинес (71 - Росо), Амаури