Наполи размаза Милан с 4:0 при визитата си на "Сан Сиро" в дербито от 7-ия кръг на италианската Серия "А".

Така напрежението върху треньора на "Росонерите" Синиша Михайлович се покачва още повече.

С този резултат се затвърдиха впечатленията, че през последните години Наполи е доста неудобен противник на миланци.

Това бе и едва втората победа за Наполи над Милан на "Сан Сиро" през последните 20-ина години.

Алан откри резултата в 13-ата минута, а Инсине вкара два гола в 48-ата и 67-ата минута. Крайният резултат бе оформен след автогола на Ели в 77-ата минута.

След този успех Наполи се изкачи до 6-ото място в класирането с актив от 12 точки, докато Милан е 11-и с 9 точки.

Срещата започна с доста позитивен старт за домакините и още в 3-ата минута те бяха близо до откриване на резултата, но ударът на Монтоливо премина съвсем малко над напречната греда.

В 13-ата минута обаче неаполитанци нанесоха тежък удар на противника си, след като Алан откри резултата.

Той бе изведен сам срещу вратаря от Инсине и от близка дистанция не сгреши и реализира, за да даде аванс на отбора си.

Домакините се поактивизираха в следващите минути и в 24-ата Луис Адриано имаше шанс, но кариоката от близка дистанция не успя да вкара топката във вратата, макар че имаше отлична възможност.

През следващите минути играта се поизравни и нямаше кой знае колко опасни положения пред двете врати.

В 40-ата минута Игуаин бе намерен с прекрасен пас на близката греда и опита да вкара топката в мрежата, но Сапата се намеси изключително стабилно и предотврати сигурен гол.

Три минути след почивката Наполи удвои своя аванс, след като най-добрият на терена Инсине се разписа.

Игуаин изведе прекрасно в наказателното поле своя съотборник сам срещу вратаря и италианският национал технично успя да реализира.

В 60-ата минута Ели засече прекрасно с глава центриране от пряк свободен удар, но Рейна се намеси прекрасно и спаси вратата си. Така Милан пропусна страхотен шанс да намали.

Седем минути след това обаче Инсине отново прояви своя гений и след фантастично изпълнение от фаул направи резултата класически.

В 77-ата минута Ели вкара в собствената си врата, след като засече с крак ниско центриране. Така Наполи увеличи аванса си с още един гол.

Десетина минути след това Габиадини пропусна да вкара от близка дистанция, а до края нямаше повече голове.

МИЛАН - НАПОЛИ 0:4