Милан победи Байерн Мюнхен с 8:6 след изпълнение на дузпи в приятелски двубой, който се игра в американския град Чикаго. Редовното време завърши 3:3.

"Росонерите" откриха резултата в средата на първото полувреме чрез М'Байе Нианг, който се възползва от грешка на Холгер Бадщубер. Последният не бе играл 171 дни заради поредната си травма.

Малко след това обаче един от най-добрите на терена Франк Рибери изравни след чудесна асистенция на Давид Алаба, а в 38-ата минута самият австриец се разписа с тупалка от 25 метра.

Малко след подновяването на играта обаче изравни резултата, а преди да изтече един час игра Чаби Алонсо пропусна добра възможност.

В 61-ата минута Милан отново излезе начело в резултата. Куцка шутира, топката се отклони в тялото на Фелдхаан и заблуди вратаря Свен Улрайх.

Байерн все пак се добра до дузпите в последната минута, в която Франк Рибери реализира отсъдената за нарушение на Варгара срещу Бернат дузпа. При изпълнението на дузпи единствено Рафиня сбърка от бялата точка.

Байерн Мюнхен - Милан 3:3, 6:8 след изп. на дузпи

0:1 Нианг - 23'  1:1 Рибери - 29'  2:1 Алаба - 38'  2:2 Бертолачи - 49'  2:3 Куцка - 61'  3:3 Рибери - 90', дузпа

При дузпите: 3:4 Хонда, 4:4 Лам, 4:5 Матри, 5:5 Алаба, 5:6 Куцка, 6:6 Бернат, 6:7 Романьоли, Рафиня пропуска, 6:8 Бонавентура

Байерн: Улрайх, Мартинес (Пантович - 79'), Бадщубер (Фелдхаан - 31'), Рафиня, Бернат, Алансо (Йозтюрк - 60'), Тиаго (Бенко - 60'), Лам, Рибери, Алаба, Грийн (Лапе - 79')

Милан: Донарума, Палета, Романьоли, Абате (Куцка - 46'), Антонели (Хонда - 62'), Поли (Ел Хилали - 80'), Монтоливо (Вергара - 80'), Бертолачи (Занелато - 62'), Сусо (Матри - 62'), Нианг (Ели - 62'), Бонавентура