Ливърпул постигна победа над Милан с 2:0 в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп.

Срещата се игра в Санта Клара, Калифорния, а момчетата на Юрген Клоп показаха, че в момента са с класа над съперника си.

Юрген Клоп бе заложил на новото попълнение Жоржиньо Вайналдум сред титулярите, както и на Дани Стъридж, а Мане, Коутиньо и Лалана също бяха в стартовия състав.

За Милан в атака действаха Луис Адриано и Мбайе Нианг.

Попаденият след почивката бяха дело на Дивок Ориги и Роберто Фирмино.

В първите минути англичаните владееха повече топката от своя противник, но въпреки това и двата отбора трудно стигаха до интересни голови ситуации.

В 33-ата минута Андреа Бертолачи от състава на ''росонерите'' се контузи и бе принудително заменен от Юрай Куцка.

Малко преди почивката Мане излезе сам срещу вратаря, но Габриел спаси удара му.

След почивката бяха извършени доста смени, а в 59-ата минута Ливърпул стигна до попадение.

Морено видя добре Ориги в наказателното поле и белгиецът успя да реализира, а малко след това имаше още един шанс да вкара, но ударът му бе спасен.

В 73-ата минута Фирмино сложи точка на спора с второ попадение. Оджо го намери по перфектен начин в наказателното поле и бразилецът със шпагат не сгреши.

ЛИВЪРПУЛ - МИЛАН 2-0