ЦСКА-София ще гони първа победа навън в първенството при гостуването си на Ботев (Пд) в Коматево. "Червените" излизат само с една промяна в състава, който разби Берое с 4:0 в миналия кръг.

Треньорът Едуард Йорданеску връща сред титулярите Рафаел Перес, който изтърпя наказание и ще играе вместо Александър Дюлгеров.

В състава на Ботев също има само една промяна от двубоя с Дунав, спечелен с 2:1 преди седмица. Титуляр в средата на терена започва Стенио за сметка на Серкан Юсеин. Ето съставите на двата отбора:

Ботев (Пд) - ЦСКА-София 0:0

Ботев (Пд): Георгиев, Панов, Златков, Терзиев, Кр. Стоянов, Меледже, Стенио, Фелипе Бризола, Неделев, Ив. Стоянов,  Жоао Пауло

ЦСКА-София: Китанов, Манолев, Чорбаджийски, Перез, Недялков, Рубен Пинто, Нунеш, Диого Виана, Симао, Руй Педро, Кулма

Проследете двубоя на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача

5' Равностойни първи минути на мача в Коматево, двата отбора се мъчат да атакуват, но засега няма сериозни положения

15' Първи голям пропуск за ЦСКА-София! Кулма свали дълга топка за Руй Педро, който се измъкна сам срещу вратаря, но стреля над вратата

17' Отново напрежение пред вратата на пловдивчани, но в крайна сметка защитата се справи и топката е изчистена

21' Ботев прави принудителна смяна - халфът Фелипе Бризола се контузи и напуска терена, а на негово място влиза Серкан Юсеин

25' ЦСКА-София овладя средата на терена и доминира в последните минути

31' Ботев показа зъби! Страхотен пас на Неделев зад червената защита намери Жоао Пауло, който обаче от малък ъгъл не успя да преодолее Китанов

39' Играта загрубя в края на полувремето, двата отбора се захапаха след фаул на Руй Педро. Съдията Драгомир Драганов вдигна жълти картони на Руй Педро от ЦСКА-София и Иван Стоянов от Ботев

41' Удар на Манолев по диагонала, топката профуча над вратата

43' Нов пропуск за "червените"! Арсенио Нунеш получи чудесна топка на границата на наказателното поле, но ударът му мина покрай дясната греда на вратаря Георгиев

45'+2' ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ДАВИД СИМАО ОТ ЦСКА-СОФИЯ!!! След меле между играчите на двата отбора португалецът удари с лакът Тодор Неделев при спряла игра и бе изгонен от рефера Драгормир Драганов. Меледже и Неделев пък получиха жълти картони заради провокации

45+5 Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме. Tреньорът на ЦСКА-София реши да се подсигури с включването на дефанзивния халф Петрус Бумал за сметка на Рий Педро

56' Спокойни минути след почивката, двата отбора се надиграват в средата на терена

60' Ботев не успява да натисне въпреки численото си предимство

63' Голям късмет за Ботев!!! След центриране от фаул Манолев от няколко метра на далечната греда не успя да засече топката във вратата

66' ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА СТЕНИО ОТ БОТЕВ!!! Халфът на "канарите" стъпи умишлено на крака на падналия на земята Петтрус Бумал и също бе изгонен. Двата отбора продължават мача с по 10 души на терена

75' Без опасности през двете врати

88' Ключов фаул на Чорбаджийски срещу резервата на Ботев Косоко, който можеше да се измъкне на центъра от червената защита

90' Неточен удар на Косоко за Ботев