Милан измъкна ценна победа 1:0 в гостуването на черната си котка Сасуоло. Побеният гол на стадион "Мапей" заби голмайсторът на "росонерите" Карлос Бака от дузпа в 22-ата минута. Преди от бялата точка пропусна звездата на домакините Доменико Берарди.

Сблъсъкът се оказа много нервен с куп спорни ситуации, най-вече пред вратата на "росонерите". След почивката реферът Джанпаоло Калварезе можеше на два пъти да отсъди 11-метров нов наказателен удар в полза на Сасуоло, но остави играта да продължи.

Милан устиска преднината си докрая и грабна трите точки, след като през по-голямата част от второто полувреме предимно се се бранеше.

Това бе първата победа на Милан на този стадион след три поредни загуби. Успехът доближи тима на Винченцо Монтела до челната петица и на "Сан Сиро" продължават битката за класиране в евротурнирите.

В 4-ата минута Милан се размина на косъм от гол. Соса центрира остро пред вратата на домакините, където Куцка и Бака последователно не успяха да засекат топката в мрежата. Сасуоло бързо показа, че няма намерение само да се брани и отвърна с няколко опасни атаки.

При една от тях в 11-ата минута рожденикът Куцка (30 г.) събори Алфред Дънкан в наказателното поле и реферът Джанпаоло Калварезе отсъди дузпа. Зад топката срещу вратаря Донарума, който вчера пък навърши пълнолетие, застана кошмарът на "росонерите" Доменико Берарди.

Звездата на Сасуоло този път обаче не можа да отбележи дежурния си гол срещу Милан, след като сртеля встрани от лявата греда. Двата отбора продължиха двубоя в доста бързо темпо, като атаките се редяха една след друга.

Консили отрази мощна тупалка на Деулофеу от границата на наказателното поле. След това Милан направи страхотна комбинацията отляво, но диагоналният удар на Деулофеу, бе отразен от Консили. Така се стигна до 21-ата минута, когато Калварезе отсъди втора дузпа, този път в полза на "росонерите".

Бившият миланист Алберто Акуилани препъна Андреа Бертолачи, а Карлос Бака реализира от бялата точка в центъра на вратата. При изпълнението колумбийският нападател се подхлъзна и топката се чукна в опорния му крак, заради което домакините бурно протестираха и настояваха за пребиване. Такова обаче нямаше и Милан поведе с 1:0.

Последваха равностойни моменти, със здрава битка, като за първата част Калварезе вдигна общо седем картона. В 42-ата минута Милан вкара втори гол, който обаче не бе зачетен. Бака заби топката с глава в мрежата, но при центрирането бе в засада и страничният рефер правилно вдигна флага.

След почивката Сасуоло заигра много по-агресивно в търсене на изравнителен гол. Двубоят се нажежи до червено след няколко спорни ситуации за дузпа пред вратата на гостите.

Първо Соса чукна топката с ръка, а след това Габриел Палета събори противников нападател  в наказателното поле. И в двата случая Калварезе не даде сигнал и разгневи целия щаб на Сасуоло и домакинската публика.

Натискът на "зелено-черните" продължи, а Милан се прибра в своята половина да брани преднината си. Много важни намеси имаше колумбийският защитник Кристиан Сапата, който спря няколко доста опасни атаки на съперника. В 73-ата минута Доанрума изби коварен изстрел с рикошет на Берарди, който очевидно нямаше ден.

В 81-ата Милан направи убийствена контра, завършена от Сусо, който стреля по земя по диагонала, но Консили със страхотна намеса опази вратата си. Секунди по-късно вратарят на Сасуоло изби удар с глава на Сапата точно под напречната греда.

"Росонерите" си играеха с огъня в последните минути, но в крайна сметка не се опариха. Милан си тръгна с трите точки, не без помощта и на съдията Калварезе.

Сасуоло - Милан 0:1

0:1 Бака 22

Сасуоло: Консили, Газола, Ачерби, Пелузо, Дел Орко, Пелегрини (70 - Матри), Акуилани, Дънкан, Берарди, Политано (78 - Рагуса), Дефрел (84 - Рики)

Милан: Донарума, Абате, Сапата, Палета, Вангиони, Куцка (65 - Пашалич), Соса (87 - Поли), Бертолачи, Сусо, Деулофеу, Бака (76 - Окампос)