Милан тресна с 3:0 Палермо и направи важна крачка в битката за евротурнирите. Първите три попадения за "росонерите" паднаха през първото полувреме, като техни автори бяха Сусо (5), Пашалич (19) и Бака (37), през втората част един гол добави Жерард Деулофеу (70).

Така Милан се реваншира пред феновете си за издънката срещу слабаците от Пескара, когато стигна само до равенството. Със спечелените три точки Милан все по-реално гледа към зона Лига Европа.

От своя страна Палермо за пореден път разочарова този сезон. Гостите с нищо не показаха, че заслужават да вземат нещо от тази среща, като записаха пета поредна загуба, а сушата без победа се увеличи на осем двубоя.

Титуляр за гостите на "Сан Сиро" бе Ивайло Чочев, но той не се отчете с нищо запомнящо се. Палермо дори доигра срещата в намален състав, след като в края на второто полувреме червен картон получи Джанкарло Гонзалес.

За Милан в игра след едномесечно отсъствие се появи Сусо, който дори се отчете с гол и асистенция и като цяло направи страхотен мач. Росонерите продължават с доброто си представяне през пролетта и мечтаят за място в Европа.

Милан започна отлично мача и още в началото натисна здраво гостите от Палермо в собствената им половина. С първите си атаки росонерите дори можеха да вкарат, но с пропуски се отчетоха Сусо и Бака.

Така се стигна до 6-ата минута, когато Сусо изпълни отлично пряк свободен удар и опъна мрежата за 1:0. Домакините продължиха да натискат, докато гостите не знаеха къде се намират в тези първоначални минути и бяха изпаднали в глуха защита.

Милан стигна до втори гол в 19-ата минута, когато Сусо асистира на Марио Пашалич и той вкара за 2:0. В тези минути играта се водеше основно от Милан, като домакините се забавляваха на терена и редуваха атака след атака.

Към края на полувремето росонерите намалиха темпото, но вкараха трети гол. В 37-ата минута Карлос  Бака с глава направи 3:0 и реши срещата.

След почивката темпото на игра сериозно падна, като играта се водеше основно в средата на терена.

Все пак Милан стигна и до четвърти гол дело на Жерард Деулофеу в 70-ата минута. Малко по-късно от игра за втори жълт и респективно червен картон бе отстранен Джанкарло Гонзалес от състава на Палермо.

До края не се случи нищо запомнящо се, като Милан бе близо и до пето попадение, но все пак си взе заслужена победа, с която гледа към зона Европа.

МИЛАН - ПАЛЕРМО 4:0