Милан направи нова грешна стъпка в борбата за Европа. "Росонерите" стигнаха само до равенство 1:1 при гостуването си на изпадащия Кротоне.

Домакините поведоха с ранен гол на Трота, а Палета изравни малко след почивката. Милан проспа първото полувреме, но през второто заигра по-добре. Фрапантен пропуск на Лападула и добри намеси на вратаря Кордаз лишиха "росонерите" от обрата.

Така Милан все още не може да зарадва с победа новите китайски босове. Откакво официално Силвио Берлускони сдаде собствеността, командата на Винченцо Монтела има две равенства и загуба.

Кротоне започна ударно мача и натисна фаворита от самото начало В 2-ата минута Барберис изпълни страхотен пряк свободен удар от около 25 метра, но Донарума с впечатляващ плонж изби топката под гредата. В 8-ата минута домакините хванаха Милан по бели гащи - Трота се измъкна от червено-черната защита и със силен удар по земя простреля Донарума.

Милан дълго време не можеше да създаде една сносна атака към вратата на съперника. Халфовете на "росонерите" изгубиха битката в средата на терена, от което логично страдаше атаката. Едва в края на полувремето Сусо се нагърби в предни позиции и на два пъти шутира отдясно по диагонала, но вратарят Кордаз спаси.

След почивката Милан заигра доста по-агресивно и стигна бързо до изравнителния гол. В 50-ата минута Куцка с глава свали топката на самата голлиния където връхлитащите Сапата и Палета дружно вкараха гол за 1:1. Останаха съмнения за игра с ръка и на двамата защитници, но реферът Лука Банти не видя нарушение.

Малко след това "росонерите" бяха на косъм да обърнат резултата. Лападула с мъка засече топката на метри пред голлинията, но защитник на Кротоне блокира удара. В 74-та минута Кордаз изби страхотен далечен шут на Деулофеу.

В последните минути на мача Трота с бомбен шут можеше за втори път да порази Милан, но топката профуча покрай вратата. В крайна сметка Милан не успя да стигне до обрата, малко преди последния съдийски сигнал Куцка бе изгонен с втори жълт картон. "Росонерите" имат преднина от три точки пред преследвача Интер, който довечера приема Наполи в последния мач от кръга.

Кротоне - Милан 1:1