Милан завърши сезона със загуба след мъчителните последни мачове в Серия и изстраданото класиране в Лига Европа. В мач без значение загубиха 2:1 при гостуването на Каляри в Сардиния. Жоао Педро даде преднина на домакините през първата част, а след почивката Лападула изравни от дузпа.

Победният гол за сардинци падна в последните секунди на добавеното време, когато Пизакане с нередовен гол от засада донесе победата на своя отбор. Това бе първа победа на Каляри над "росонерите" от 1998 година насам.

Както много пъти се случи през изминалия сезон, Милан проспа първото полувреме. Каляри бе далеч по агресивният и опасен отбор, като можеше да има и по-голяма преднина. Освен попадението на Жоао Педро, Йоница удари гредата, а Донарума се прояви с добри намеси.

След почивката обаче "росонерите" заиграха по-добре и стигнаха до изравнителен гол, макар и след два опита от дузпа. Милан игра последния четвърт час с човек по-малко след изгонването на Габриел Палета, което се оказа фатално. В последните секунди Пизакане вкара победния гол след неубедителна намеса на Джиджо Донарума.

Още преди да е изминала минута бившият миланист Марко Бориело без малко да накаже "росонерите", след като с глава засече центриране отдясно, но топката мина покрай вратата. Малко след това Йоница получи идеална топка пред наказателното поле и изстреля мощно, но разтресе напречната греда.

В 17-ата минута силна игра на Каляри все пак даде резултат. Бориело пусна чудесен пас зад "червено-черната" защита за Жоао Педро, който се измъкна на ръба на засада и с точен диагонален удар мушна топката под плонжа на Донарума.

Едва след гола Милан създаде напрежение пред вратата на сардинци. Първо коварен рикошет след удар на Сусо можеше да изненада вратаря Лука Кроста. След корнера пък Карлос Бака отблизо засече топката, но Кроста изби топката в напречната греда и след това я улови на самата голлиния. След половин час игра гостите останаха без важен играч - Сусо се контузи и бе принудително заменен от Окампос.

До края на полувремето отново Каляри имаше по-добрите възможности за гол, но Донарума действаше стабилно на вратата на "росонерите". Първо младият страж спаси далечен шут на Таксидис, а след това излезе навреме и парира връхлитащия срещу него Фариас. В продължението на полувремето Куцка стреля с глава, но Кроста е хвърли смело и улови топката, за да запази преднината на Каляри преди почивката.

След проспаното първо полувреме Милан заигра по-активно, създаде по-сериозни положения, но направи непростими пропуски. Голям мач направи и стражът на Каляри Лука Кроста, привикан в първия отбор от юношеския отбор на сардинци, но иначе роден в Милано и продукт на школата на "росонерите".

Първо Бака проби в наказателното поле и аха забие топката мрежата, но ударът му бе париран от защитник на Каляри. В 61-ата минута гостите получиха златен шанс за изравняване. Йоница събори Палета в пеналта и реферът Розарио Абисо отсъди дузпа. Бака се нагърби с изпълнението, но стреля слабо и Кроста спаси.

В 71-ата минута "росонерите" отново стигнаха до удар от бялата точка. Този път героят Кроста препъна Бака за втората дузпа. Този път зад топката застана резервата Лападула, който не сбърка и изравни 1:1. Устремът за обрат обаче много бързо бе попарен. В 75-ата минута Габриел Палета получи втори жълт картон и бе изгонен. Това е петият червен картон за защитника този сезон.

Каляри опита да се възползва от численото си предимство. Резервата Хан опъна мрежата на Донарума, но се оказа в засада при паса към него и попадението справедливо не бе зачетено. В последните минути Фараго засече от воле центриране отдясно, но топката излетя висок над вратата.

Малко след това Жоао Педро се измъкна отляво сам срещу Донарума, но вратарят спаси удара на нападателя. В последната минута на продължението Каляри все пак се добра до победата.

Жоао Педро стреля от фаул, а Донарума изби лошо топката и налитащият Пизакане направи добавка за 2:1. При повторенията обаче се видя, че голмайсторът на сардинци се намираше в засада и попадението бе нередовно. Това обаче остана незабелязано от съдийската бригада и Каляри спечели трите точки.

Каляри - Милан 2:1

1:0 Жоао Педро 17
1:1 Лападула 72-дузпа
2:1 Пизакане 90+3

Каляри: Кроста, Падоин, Пизакане, Дейола (80 - Бианку), Муру (33 - Мианге), Йоница, Таксидис, Фараго, Жоао Педро, Фариас, Бориело (69 - Хан)

Милан: Донарума, Калабрия, Палета, Гомес, Ванджони (46 - Лападула), Куцка, Локатели, Фернандес, Сусо (30 - Окампос), Хонда, Бака (77 - Сапата)

Стадион: "Сант'Елиа"
Съдия: Розарио Абисо
Червен картон: Палета 75 (Милан)

<div style="position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/Pwc5Jf1f5XI?ecver=2" width="640" height="360" frameborder="0" style="position:absolute;width:100%;height:100%;left:0" allowfullscreen></iframe></div>