Новият Милан тръгна ударно и в Серия А, след като разби с 3:0 като гост Кротоне. Тимът на Винченцо Монтела бе очевидно по-добрият отбор на терена, а мачът свърши още в 3-та минута, когато защитникът на домакините Федерико Чекерини бе изгонен с червен картон.

Франк Кеси реализира отсъдената дузпа, а още до почивката гостите вкараха нови три гола, дело на Патрик Куртоне (18) и Сусо (24). Така “росонерите” вкараха цели 9 гола в рамките на дни, след като през седмицата разпиляха с 6:0 Шкендрия в плейофите на Лига Европа.

Българският национал Александър Тонев не бе в групата за мача, а неговите съотборници много рано разрушиха шансовете си за нещо повече. Още в 3-та минута Федерико Чекерини задържа за фланелката в наказателното си поле младока Патрик Куртоне, а реферът се нуждаеше от видео повторенията, за да отсъди. След като му сигнализираха, Маурицио Мариани беше категоричен - дузпа за Милан и червен картон за Чекерини.

Франк Кеси реализира от бялата точка, въпреки че Алекс Кордаз хвана ъгъла му. До края на срещата хората от Милано нямаха никакви проблеми.

В 18-та минута Куртоне вкара за 2:0, след като засече на близка греда прострелно центриране на Сусо отдясно. Четири минути по-късно Куртоне върна жеста и даде хубава топка на Сусо, който с удар по диагонала направи 3:0.

До края на срещата единственият въпрос бе колко още ще вкарат “росонерите”. Момчетата на Винченцо Монтела не успяха да увеличат актива си, въпреки няколкото добри положения през второто полувреме. Франк Кеси и Фабио Борини пропуснаха от изгодни позиции, а влезлият като резерва Андре Силва също нямаше късмета да реализира при две ситуации.

Най-доброто положение за Кротоне дойде чак в 89-та минута, когато удар на Будимир от десетина метра облиза дясната греда.

Кротоне - Милан 0:3

0:1 Франк Кеси 5'-д

0:2 Патрик Куртоне 18'

0:3 Сусо 24’

Кротоне: Кордаз, Фараони, Чекерини, Кабрера, Мартела, Роден (56 - Налини), Мандрагора, Берберис, Стоян (71 - Ицо), Будимир, Трота (8- Дусен)

Милан: Дж. Донарума, Родригес, Мусачио, Бонучи, Конти (68 - Абате), Кеси, Локатели (78 - Маури), Чалханоглу, Сусо, Борини, Куртоне (62 - Силва)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/iO5XPt9MSG0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>