Винченцо Монтела призна, че е много долен от победата на Милан с 3:0 като гост на Кротоне. „Росонерите“ започнаха ударно кампанията в Серия А, след като още в 3-та минута домакините останаха с човек по-малко. Реферът се възползва от системата VAR – видеоповторенията, за да е сигурен в правотата.

„Определено ще ми трябва време, за да свикнем с видеоповторенията, но аз съм доволен от отношението на играчите ми. Играхме с интензивност и бяхме много внимателни“, каза Монтела.

Франк Кеси вкара от дузпата след червения картон на Чекерини, а още до почивката се разписаха Куртоне и Сусо. „Трябва да подобряваме някои неща в играта си, за да бъдем побеждаващ отбор. Вижда се, че напредваме, но ни трябва още време.

Всички момчета са много силни. Кеси веднага ми идва на ум, защото е много интелигентен. Очаквах да бъде силен, но не чак толкова“, каза още Монтела.