Милан продължава да бере ядове в Серия "А", въпреки 200-милионната си лятна селекция. "Росонерите" изиграха много слаб мач и загубиха безславно 0:2 при гостуването си Сампдория.

Генуезците се бориха храбро и с късни голове на Дуван Сапата и Рики Алварес изковаха заслужена победа. Стражът на домакините Пуджони пък не се наложи дори веднъж да спасява вратата си заради яловата игра на Милан в атака.

С успеха Самп продължава впечатляващото си представяне от началото на сезона и няма загуба в петте си мача до момента. Милан пък вече изостава на шест точки от лидерите Наполи и Ювентус.

Непобеденият до този момент Сампдория започна агресивно и със самочувствие срещу именития си съперник. Още във 2-ата минута минута на "Луидци Ферарис" завря, след като съдията Паоло Валери отсъди дузпа в полза на домакините.

Стринич опита центриране отляво, но топката срещна прилепената до тялото ръка на Франк Кеси. След проверка на системата за видео повторения Валери видя грешката си и справедливо отмени дузпата.

Устремът на Самп продължи, домакините овладяха средата на терена и оттам бяха доста по активни в предни позиции. В 13-ата минута Гастон Рамирез центрира в наказателното поле, където непокритият Дуван Сапата засече топката с глава, но вратарят на Милан Джиджо Донарума с лъвски рефлекс спаси.

"Росонерите" имаха сериозни трудности в изнасянето на топката, вътрешните халфове Билия и Кеси направиха няколко досадни грешки в собствената половина, които създадоха доста напрежение пред Донарума.

Повечето опити за атаки минаваха през дълги пасове от защита директно към нападателя Никола Калинич или по фланговете към халфбековете Абате и Родригес. Едва след около половин час Милан се застоя по-трайно в половината на съперника, но бе твърде безидеен в нападение.

Генуезците обаче все пак бяха по-опасният отбор. В 37-ата минута Дуван Сапата отново бе близо до гола, след като нахлу мощно отляво в наказателното поле, но диагоналният му удар бе париран от Донарума.

Малко след това в опит да блокира топката Алесио Романьоли едва не я отклони в собствената си врата. В края на полувремето Лукас Торейра пък получи топката на дъгата, финтира съперник и стреля фронтално, но топката профуча покрай лявата греда на Донарума.

След почивката остротата в нападение на Сампдория се позагуби, но пък Милан също бе все така беззъб. В 56-ата минута дойде първата по-сносна ситуация за гол от Милан.

Калинич овладя дълъг пас и върна за Сусо, който стреля извън наказателното поле, твърде високо в аут. В 64-ата Денис Прат намери топката ниско по тревата от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Донарума.

В 68-ата мину Милан бе на косъм от това да открие резултата. Мощният Франк Кеси нахлу в наказателното поле и точно преди стреля очи в очи с вратаря Пуджони, бе блокиран от противников защитник. Малко след това Калинич за първи път получи топка за удар в наказателното поле, но шутира високо в аут.

Двата отбора се бяха захапали здраво и вече не се виждаше как ще падне гол, когато в 72-ата минута нелепа грешка в защитата на Милан доведе до попадение за "моряците". Кристиан Сапата вместо да изчисти топката я сервира на крака на Дуван Сапата, който 5-6 метра с бомбен шут опъна мрежата зад Донарума.

В последния четвърт час Милан се хвърли в атака, но натискът на "росонерите" бе твърде хаотичен. Офанзивните смени на Монтела също не промениха особено нещата в атака.

Така "росонерите" не можаха дори да застрашат вратата на Самп, а в добавеното време пуснаха втори гол. Само десетина секунди след появата си на терена резервата Рикардо Алварес се измъкна от "червено-черната" защита и с точен диагонален удар подпечата победата за Сампдория.

Сампдория - Милан 2:0

1:0 Дуван Сапата 72
2:0 Алварес 90+1

Сампдория: Пуджони, Березински, Силвестре, Ферари, Стринич, Барето, Торейра (90 - Капези), Прат (90 - Алварес), Рамирес (84 - Вере), Д. Сапата, Куалярела

Милан: Донарума, Романьоли, Бонучи, К. Сапата, Абате (82 - Борини), Кеси, Билия, Бонавентура (78 - Кутроне), Родригес, Сусо (78 - Чалханоглу), Калинич

Стадион: "Луиджи Ферарис", Генуа
Съдия: Паоло Валери

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/03IkzmOP0LU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>