Дженаро Гатузо се изложи и във втория си мач начело на Милан, след като отборът му загуби с 0:2 гостуването си на Риека в Лига Европа.

Сблъсъкът бе без значение за Росонерите, които си бяха осигурили предварително първото място в групата, но все пак случилото се със сигурност не е приятно след издънката с Беневенто.

Домакините неочаквано поведоха още след 7 минути игра, когато Яков Пулич изпълни по феноменален начин свободен удар и прати топката в далечния ъгъл.

Като цяло хърватите играха по-добре до почивката, като Дарио Зупарич стреля опасно от въздуха, а Милан отговори с положение пред Дзанелато, но вратарят на Риека се хвърли в краката му и спаси.

Росонерите обаче лесно губеха топката и Пулич стреля неточно в една ситуация и като цяло преднината им след първите 45 минути определено изглеждаше заслужена.

Веднага след почивката Марио Гавранович удвои преднината за Риека след като получи подаване от Кръвзич и изпревари Локатели, за да засече. До края гостите не успяха да стигнат до нещо съществено, но победата не бе достатъчна, за да продължат напред, като останаха със 7 точки.

Милан приключва с 11, но загуби за първи път в Европа след 7 победи и 2 равенства до момента. Напред от групата продължава и АЕК, който стигна до равенство срещу Аустрия.

Съставът на Милан: Сторари, Сапата, Палета, Романьоли, Калабриа, Дзанелато (74 Абате), Билия, Локатели, Антонели (80 Форте), Андре Силва, Кутроне