Милан удари с 2:1 Болоня на "Сан Сиро" и най-после записа победа в Серия "А". Головете за "росонерите" записа Бонавентура (10 и 77), който се превърна в герой за "червено-черните", като им донесе трите точки.

Така домакините стигнаха до пълен успех с треньор Дженаро Гатузо, който до сега имаше равенство 2:2 с Беневенто в Серия А и загуба с 0:2 от Риека в Лига Европа.

Попадението за гостите вкара Симоне Верди в 23-ата. С тази победа "росонерите" се изкачиха на седмо място с 24 точки, докато Болоня е на девета позиция с 21 пункта.

Милан започна здраво мача и още в началото натисна и принуди гостите да се приберат пред наказателното си поле. В 10-ата минута Калинич можеше да вкара, но пропусна.

Секунди обаче по-късно Милан вкара. Тогава Бонавентура опъна мрежата на Болня, но трябва да се отбележи, че топката се отклони от краката на Гонсалес и намери вратата на гостите за 1:0.

"Росонерите" продължиха да натискат, но се заредиха пропуски пред вратата на Болоня. Последователно Сусо и Бонавентура не успяха да вкарат.

Постепенно гостите живнаха, изнесоха играта в по-предни позиции и заслужено изравниха. В 23-ата минута Симоне Верди напарви 1:1 след удар по диагонала. До края на полувремето Милан натисна, но Бонавентура и Бонучи пропуснаха.

Домакините започнаха атакуващо и второто полувреме, но гостите стигнаха до стахотен шанс, когато Рикардо Монтоливо спаси Милан от сигурен гол. "Росонерите" взеха инициативата и притиснаха здраво гостите.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Бонавентура засече с глава едно центриране и опъна мрежата за 2:1. До края и двата отбора имаха шансове, но Милан запази преднината си и взе първа победа с треньор Дженаро Гатузо.

Милан - Болоня 1:1

1:0 Бонавентура 10