Българското си е българско, дори и когато нещата не вървят. През 2014 година България не спечели нито един медал на зимната олимпиада. За сметка на това обаче читателите на Gol.bg определиха Григор Димитров за спортист номер едно на света. Това стана в проведената на сайта анкета.

Изминалата година бе най-добрата в кариерата на родения в Хасково тенисист. Той спечели три турнира и стигна до полуфинал на Уимбълдън. Всичко това му позволи да пробие в топ 10 на световната ранглиста, където стигна до 8-мо място.

На второ място остана снукър маестрото Рони О'Съливън. Ракетата направи страхотен сезон, в който на два пъти счупи рекорда за най-много максимум брейка и вече има 13 в кариерата си.

Тенисът изглежда един от любимите спортове заедно с футбола на читателите на Gol.bg. Така в Топ 3 влезе шампионът от Ролан Гарос и Уимбълдън Новак Джокович.