Българските волейболни национали постигнаха победа с 3:1 гейма (25:19, 25:12, 18:25, 25:20) над Португалия във втория си мач "от втория турнир в Група "D".

Този път нашите се представиха по-добре, отколкото в първата среща срещу Аржентина, която загубихме.

Срещата се игра в зала "Полидепортиво Мунисипал де Алмиранте Браун" в Буенос Айрес, Аржентина.

Така България постигна хубав успех в Световната лига.

Мачът започна по прекрасен начин за нашите момчета и те поведоха с 5:2 в резултата след блокада на Виктор Йосифов и контра на Вальо Братоев.

След това увеличихме преднината си с четири точки - при 8:4, след като Йосифов отново направи страхотна блокада.

Разликата продължи да расте в наша полза и стигна 12:6 след нови два блока на нашия отбор. В следващите минути смазахме иберийците и в крайна сметка стигнахме до преднина от 8 точки - 21:13.

До края на гейма България владееше инициативата и в крайна сметка нашите момчета го взеха с 25:16.

Втората част отново започна по-добре за нашите и те поведоха с 4:1 в резултата след контра и блокада на Тошко Тодоров, и ас на Георги Братоев.

Българските национали продължиха да трупат преднина и достигнахме до 11:3 в наша полза, като по този начин тотално се уби интригата в гейма.

Разликата в залата набъбна на цели 12 точки при 21:9 след блокада на Тошко Тодоров и ас на Тодор Скримов.

В крайна сметка нашите момчета без проблеми затвориха гейма и го спечелиха с 25:12 в своя полза.

В третия гейм обаче португалците бяха по-съобразителни и излъгаха нашите волейболисти.

Противникът ни намали резултата на 1:2 в геймовете, след като спечели третия с 25:18.

В четвъртия гейм обаче нашите бяха по-съобразителни и в крайна сметка го спечелиха и взеха победата.

България поведе със 7:3 на противника си след бърза атака на Йосифов и три грешки на португалците.

Последва първоначално намаляване на преднината ни, а след това и задържане до 18:13. До края на гейма нашите бяха господари на игрището и в крайна сметка спечелиха с 25:20 четвъртия си гейм.