Националният отбор на Бразилия не успя да постигне успех за своя юбилеен мач номер 1000. "Селесао" врътна равенство 1:1 с Колумбия в приятелска среща, която се игра на стадион "МетЛайф Арена" в Ню Джърси.

Колумбийците поведоха в резултата след попадение на Хуан Гилермо Куадрадо в края на първото полувреме. В средата на втората част Бразилия изравни с гол на Неймар.

Неймар можеше да донесе и успеха на родината си, но в 80-ата минута пропусна дузпа. Кака пък удари гредата през първото полувреме

Селекционерът на бразилците Мано Менезеш пусна сред титулярите Неймар, Рамиреш, Оскар и Кака, както и други големи имена. В състава на Колумбия също личаха звезди, като Радамел Фалкао и Джеймс Родригес.

Преди този мач бразилците бяха в серия от шест поредни победи, а колумбийците - имаха шест победи в седем мача. Те бяха букално променени от Хосе Пекерман, който вдигна тима на крака.

"Сините" стартираха много добре мача и подложиха на много сериозен натиск своя противник, като тимът логично и заслужено откри резултата, с оглед на добрата си игра през първото полувреме.

Агресивната игра на домакините обаче доведе до няколко остри атаки в началото на срещата. без да се стигне до чисто голово положение.

Бразилците все пак създадоха добра възможност в развоя на първата част, след като Неймар намери Дани Алвеш, но ударът на бранителя на Барселона бе блокиран от Оспина.

Кака удари гредата, а Неймар отправи страхотна тупалка към противника малко преди колумбийците да открият резултата в 44-ата минута.

Джеймс Родригес намери с дълъг пас Куадрадо, който с нисък диагонален удар от наказателното поле успя да реализира. В ситуацията стражът на Бразилия реагира при удара, но топката влезе в мрежата му.

Второто полувреме започна силно за Бразилия и в 64-ата минута "Селесао" стигна до попадение, за да изравни резултата.

Неймар получи топката и проби в наказателното поле, след което с удар между двама противникови бранители подлъга стража на Колумбия и изравни.

Малко по-късно Диего Алвеш спаси по прекрасен начин удар на Фалкао, а в 80-ата минута Бразилия получи дузпа, след като Даниел Алвеш падна артистично на земята.

Футболистите на Колумбия протестираха за отсъждането, но Неймар стреля много нескопосано и пропусна дузпата.

До края на мача не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

БРАЗИЛИЯ - КОЛУМБИЯ 1:1
0:1 Куадрадо 44'
1:1 Неймар 64'

БРАЗИЛИЯ: Диего Алвеш, Дани Алвеш, Давид Луис, Леандро Кастан, Тиаго Силва, Кака, Оскар, Паулиньо, Рамиреш, Тиаго Невеш, Неймар (Лукас, Фабио Сантош, Джулиано)

КОЛУМБИЯ: Давид Оспина, Акуивалдо Москера, Марио Йепес, Пабло Армеро, Карлос Санчес, Едвин Валенсия, Хуан Куадрадо, Джаксън Мартинес, Макнели Торес, Джеймс Родргиес, Радамел Фалкао (Теофило Гутиерес, Алдо Рамирес)