Байерн Мюнхен не показа пощада и разгроми Хамбургер с 9:2 в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата, който се игра на стадион "Алианц Арена" пред 71 000 зрители.

Баварците откриха резултата в самото начало на мача чрез Джердан Шакири, а в средата на първата част Бастиан Швайнщайгер удвои аванса на своите след центриране на швейцареца.

До края на първото полувреме получилият възможност да започне като титуляр Клаудио Писаро показа, че класата не познава възраст. Перуанецът се отличи с феноменален извеждащ пас към Робен, след това с асистенция за холандеца и два страхотни гола.

Веднага след почивката Писаро вкара своя хеттрик след асистенция на Робен, а секунди след това върна жеста и вместо да забие четвъртия си гол, предостави топката на холандеца, който реализира второто си попадение. Двайсетина минути преди края Писаро все пак се разписа отново след пас на Мюлер.

След това само в рамките на минута Хамбургер вкара своя почетен гол чрез Брума, но след това Франк Рибери също успя да запише името си сред голмайсторите в двубоя. В края Вестерман вкара втория гол за гостуващия тим.

Домакините откриха резултата още в петата минута на двубоя. Тони Кроос разтегли отдясно към Джердан Шакири, който изненадващо получи пространство и напредна. Стигнал до дъгата пред наказателното поле, дребосъкът заложи на силен диагонален изстрел с левачката и прати топката в мрежата зад Рене Адлер.

Малко след това Тони Кроос центрира от пряк свободен удар. Клаудио Писаро надскочи двама защитници на границата на малкия пеналт и нанесе много плътен удар с глава, който влизаше точно под напречната греда, но Адлер показа невероятен рефлекс и изби.

Четвърт час след началото на срещата младата звезда на гостите Хеунг-Мин Сон се завъртя много хитро покрай Филип Лам отляво, след това стреля фалцово с десния крак покрай Хави Мартинес, но Мануел Нойер улови насочената към долния му десен ъгъл топка.

На отсрещната врата Дикмайер изби топката точно пред крака на Ариен Робен след центрирането на Клаудио Писаро отдясно. След изпълнението на корнера Джердан Шакири сложи топката на главата на Бастиан Швайнщайгер, останал напълно непокрит в малкия пеналт и последният удвои аванса на своите.

Последва страхотен удар от движение на Клаудио Писаро, но топката профуча покрай лявата греда. Хамбургер погледна в предни позиции, но шутът на Рудневс бе париран от Джером Боатенг.

След половин час игра един от най-добрите на терена Клаудио Писаро пусна разкошен извеждащ пас към Ариен Робен. Холандецът остана сам срещу Адлер, финтира го отляво, но стражът изби с пръстите си удара към вратата си.

Ариен Робен изпълни корнера и на близката греда Хави Мартинес свали с глава към Клаудио Писаро, който засече от движение с десния крак от близо пет метра, правейки Рене Адлер напълно безпомощен.

Три минути след това дойде ред и на Ариен Робен да се разпише. Крилото си пое топката отдясно и подаде към Писаро. Перуанецът за пореден път доказа класата си, чуквайки с пета към Робен. Холандецът си пое кълбото и шутира с левия крак извън наказателното поле. Топката срещна страничната греда и влетя във вратата на гостите.

Рудневс опита да намали резултата, но намери тялото на бранител в червена фланелка. На отсрещната врата Робен стреля силно от трудна позиция, но Рене Адлер спаси.

Към края на първото полувреме Байерн спретна бърза контраатака. Тони Кроос спринтира отляво, след това върна назад към Бастиан Швайнщайгер, който на свой ред изведе Ариен Робен отдясно. Холандецът отправи страховит снаряд, профучал покрай страничната греда.

Минута след това нова атака отляво даде възможност на левия бек в този мач Луис Густаво да изведе Джердан Шакири в пеналта. Последният нацели дясната греда, но при добавката Клаудио Писаро вкара втория си гол в срещата.

След подновяването на играта Хеунг-Мин Сон отправи страховита тупалка от двайсетина метра, която бе насочена право в тялото на Нойер и вратарят улови.

Баварците се ядосаха и отговорът им не закъсня. Първо Шакири стреля встрани от целта, а след това в 53-тата минута Робен премина през защитник отдясно и центрира към Клаудио Писаро, който вкара приказен гол с петичка.

Няколко секунди след това Писаро се пребори с Брума, открадна топката и вместо да потърси четвъртия си гол в мача, 34-годишният снайперист поднесе кълбото на тепсия на Робен, който прехвърли Адлер много технично.

В средата на второто полувреме Джердан Шакири показа страхотната си техника, измъквайки се от двама съперникови защитници и после отправяйки свиреп снаряд от 22-23 метра, профучал над вратата.

В 68-та минута влезлите като резерви Франк Рибери и Томас Мюлер бяха в основата на осмия гол за своя тим. Французинът изведе германеца от дълбочина, Мюлер пусна към втурналия се напред Писаро и южноамериканецът засече от четири метра, вкарвайки своя четвърти гол.

Малко след това Писаро стреля над вратата при поредната атака на домакините, а Рене Адлер отрази удара с левия крак на Франк Рибери. После Тони Кроос не успя да засече след майсторското докосване на Клаудио Писаро.

На отсрещната врата Нойер изби удара на ван дер Ваарт в корнер. След изпълнението му Джефри Брума се извиси над защитата на Байерн и от близо седем метра вкара почетен гол за своите с глава.

Няколко секунди след това Франк Рибери вкара девети гол за своя отбор след като си пое топката отляво, напредна няколко метра и след плътен удар с десния крак матира Адлер. После Писаро чукна към Рафиня, но Адлер спаси изстрела на бразилеца.

В 86-тата минута Мануел Нойер спаси страхотен изстрел на Рафаел ван дер Ваарт. След изпълнението на корнера защитата на Байерн отново показа старата си слабост и допусна Вестерман да реализира с глава на границата на малкия пеналт.

След това Байерн продължи да атакува. Швайнщайгер пусна хитро към Луис Густаво, чийто шут с левачката бе избит от Рене Адлер в ъглов удар. Малко по-късно Тони Кроос не успя да засече центрирането на Мюлер отляво.

Байерн Мюнхен - Хамбургер  9:2