С късен гол на резервата Бен Уотсън Уигън победи с 1:0 Манчестър Сити и сензационно спечели Купата на Англия.

Успехът обаче бе колкото изненадващ, толкова и заслужен. Отборът на Роберто Мартинес изигра изключително силен мач и през по-голямата част от него имаше преимущество пред по-именития си съперник.

Все пак нито един от двата отбора нямаше много чисти голови положения и мачът вървеше към продължения, когато десетина минути преди края Манчестър Сити остана с човек по-малко, тъй като Пабло Сабалета получи втори жълт картон.

И Латикс се възползва от това в 90-та минута, когато Уотсън засече с глава центриране от корнер.

Така Уигън определено спаси сезона си, тъй като има огромна вероятност да изпадне от Висшата Лига. Само след три дни тимът играе като гост срещу Арсенал и има нужда поне от точка, ако иска да запази някакви малки надежди за спасение.

Мачът започна с очаквано преимущество на Сити, но гражданите имаха само териториален превес.

В 9-та минута Уигън имаше прекрасно положение за гол. Кейлъм Макманамън, който стана известен с бруталното си нарушение си срещу защитника на Нюкасъл Масимо Хайдара, получи подаване в наказателното поле и след като финтира Гаел Клиши отправи техничен удар към далечната греда, но малко не му достигна да уцели ъгъла.

Латикс продължи да играе с огромно желание и хъс и разиграваше много добре топката. До средата на полувремето тимът на Роберто Мартинес определено бе по-активният отбор. На няколко пъти  Макманамън показа технични финтове, но след това сам загуби топката. Шон Малоуни пък опита силен удар извън наказателното поле, но прати топката покрай вратата.

В 28-та минута Сити имаше страхотна възможност да открие резултата против хода на мача. Насри започна акция от лявото крило и изведе Силва в наказателното поле, той обърна назад към точката на дузпата и там Карлос Тевес засече топката, но Роблес направи невероятно спасяване с крак. Малко по-късно Тевес имаше нова възможност, но от малък ъгъл стреля над вратата.

Уигън продължи да играе добре и при една ситуация имаше сериозни претенции за дузпа. Еспиноса бе изведен в наказателното поле и изпревари Сабалета за топката. Аржентинецът опита шпагат отзад и Еспиноса падна, но съдията замълча, като дори и на повторението не показа дали е имало контакт или не.

В следващата атака Макманамън получи извеждащ пас и изпревари хвърлилия се на шпагат Настасич. След това от аутлинията финтира Джо Харт, после още един защитник, но накрая се оплете и стреля в тялото на трети бранител. През това време отстрани до него имаше непокрит съотборник, но Макманамън се полакоми и не му подаде.

Пет минути преди края на полувремето щастлив рикошет прати топката в непокрития в наказателното поле Гарет Бари, но той стреля прекалено леко и право в ръцете на вратаря. В самият край пък Насри отправи силен удар от границата на наказателното поле и Роблес не успя да улови топката, но нямаше кой да направи добавка.

Второто полувреме започна с малко по-активна игра за "гражданите". В 50-та минута Карлос Тевес проби опасно в наказателното поле и центрира ниско пред вратата, където Агуеро засече, но уцели хвърлилия се пред голлинията Емерсон Бойс.

След това небесносините продължиха да имат леко преимущество в контролирането на топката, но не и голови положения. Все пак това спъваше играта на Уигън, който след почивката не бе толкова опасен, колкото преди почивката. Едва в 66-та минута Макманамън блесна с остър индивидуален пробив през няколко защитника в наказателното поле, но Компани се хвърли на пътя на топката и изби удара му точно пред вратата.

В 72-та минута влезлият като резерва Джак Родуел стреля с глава след центриране от фаул, но Роблес спаси сравнително лесно. Три минути по-късно Уигън бе доста по-близо до гол. Макманамън спечели фаул на позиция за центриране отстрани на наказателното поле. Шон Малоуни обаче нарочно или случайно прати топката така, че удари напречната греда от горната и страна.

Постепенно играта на Сити се влоши и това позволи на Латикс отново да се активизира. В 83-та минута "гражданите" получиха тежък удар, тъй като останаха с човек по-малко. Пабло Сабалета спря с остро влизане пробив на Макманамън и заслужено полочи втори жълт картон. Шон Малоуни стреля на два пъти неуспешно в пряк свободен удар.

В последните минути обаче драмата стана пълна. Първо Макманамън проби покрай Клиши в наказателното поле и около аутлинията падна след единоборство със защитника, искайки дузпа. Реферът Андре Маринър отсъди само корнер, но именно след него Уигън откри резултата. Резервата Бен Уотсън надскочи Джак Родуел и отклони топката към далечния горен ъгъл, правейки Джо Харт безпомощен.

До края Сити не успя да реагира и така Уигън спечели трофея.

Манчестър Сити - Уигън 0:1

0:1 Уотсън 90

Манчестър Сити: Харт, Клиши, Настасич, Компани, Сабалета, Бари (90 Джеко), Насри (55 Милнър), Яя Туре, Давид Силва, Агуеро, Тевес (69 Родуел)

Уигън: Роблес, Алкарас, Бойс, Макарти, Малоуни, Гомес (81 Уотсън), Макартър, Еспиноса, Шарнър, Коне, Макманамън