Байерн Мюнхен обърна Борусия Мьонхенгладбах от 1:3 до 4:3 в мач от последния, 34-и кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Борусия Парк" пред малко повече от 54 000 зрители.

Началото на двубоя бе вихрено - домакините поведоха с два бързи гол, дело на Щранцъл и Ханке, като защитата на Байерн бе под всякаква критика. След това баварците намалиха резултата чрез Мартинес, получил отличен пас от Рибери. Страхотно подаване на Аранго към Херман доведе до трети гол за Борусия, чийто автор стана Нордвейт.

Така в рамките на шест минути Байерн получи цели три гола, като интересното е, че до този момент тимът бе допуснал само 4 гола в 16-те си срещи като гост в Бундеслигата през сезона. В средата на първата част Франк Рибери намали резултата. До почивката Байерн тотално надигра своя опонент, който изцяло се отбраняваше, но пропуски направиха Рибери, Робен, Швайнщайгер, Лам и Мюлер.

Байерн продължи да мачка своя опонент и стигна до пълен обрат четвърт час след почивката, когато Рибери вкара гол-красавец от воле, а после асистира за попадението на Робен. Байерн Мюнхен завършва сезона на върха с 91 точки и голова разлика 98:18, докато Борусия Мьонхенгладбах остава осми с 47 пункта в актива си.

Срещата започна с истински дъжд от голове - в рамките на първите десет минути паднаха четири попадения. Хуан Аранго изпълни пряк свободен удар, центрирайки топката в наказателното поле на гостите, където Мартин Щранцъл засече с глава и откри резултата.

Само няколко секунди след това баварците получи нов шамар. Този път Данте направи безумна грешка в защита, подарявайки топката на Хъргота. Той чукна вдясно към Майк Ханке. Стрелецът заложи на изстрел от движение по диагонала и удвои аванса на своя отбор.

Момчетата на Юп хайнкес все пак успяха да реагират на време. Бастиан Щвайнщайгер комбинира с Франк Рибери и французинът изведе Хави Мартинес в коридор. С двама защитници на гърба си опорният полузащитник запази самообладение и стреля безпощадно в долния десен ъгъл.

Тъкмо когато гостуващият тим получи импулс в търсене на изравняването, Борусия наниза трето попадение, което спокойно може да намери място в учебниците. Хуан Аранго разтегли вдясно след прекрасно отиграване с външен фалц. Херман видя заелия добра позиция Нордвейт. Норвежецът си пое топката добре и от лесна позиция матира Мануел Нойер.

Майк Ханке бе един от най-активните футболисти, като след попадението си нападателят направи още два пропуска. Домакините контролираха срещата, но в 19-тата минута Байерн върна още един гол. Томас Мюлер овладя до аутлинията след странично хвърляне и подаде към Франк Рибери, който стреля от трудна позиция в близкия ъгъл, от около осем метра. Тер Стеген бе изненадан и трябваше да извади топката от мрежата си.

В средата на втората част Томас Мюлер намери набралия скорост Филип Лам около границата на наказателното поле и крайният бранител стреля силно по диагонала, но топката профуча над вратата. След това неточен изстрел отправи и Бастиан Швайнщайгер.

Бе изминал половин час игра, когато Рибери пусна скрит пас към Томас Мюлер. Последния шутира от трудна позиция, от движение, но Тер Стеген показа страхотен рефлекс и успя да избие в ъглов удар.

Това бяха минутите, в които Байерн показа защо е най-силният европейски отбор в момента според мнозина. Момчетата на Хайнкес напипаха верния ритъм и напълно контролираха развоя на срещата след кошмарния старт. Снаряд на Ариен Робен бе отклонен в поредния корнер.

При една от редките атаки на домакините Майк Ханке стреля от дистанция, но Мануел Нойер игра на сигурно и реши да боксира. След това Данте изчисти напред.

Многоходова акция на гостите обра аплодисментите на зрителите по трибуните: Франк Рибери задържа майсторски и подаде към Марио Манджукич. Хърватинът бе с гръб към крилото, но чукна с пета към него по левия фланг. След близо 30-метров спринт Франк центрира в наказателното поле, но Тер Стеген улови.

Възможност да изравни резултата получи Ариен Робен, който не бе сред най-активните футболисти през първото полувреме. Холандецът стреля от десетина метра през купа от трима футболисти на противника, но кълбото прелетя на педя от лявата греда. После Тер Стеген изби с върха на пръстите си шут на Рибери.

Гостите все пак вкараха топката във вратата на Борусия три минути след подновяването на играта, но попадението на Франк Рибери с глава правилно не бе зачетено заради фаул в нападение на Марио Манджукич преди това. На отсрещната врата Хъргота шутира неточно.

В 53-тата минута Франк Рибери вкара един от най-красивите голове по европейските стадиони този сезон. Робен задържа топката край аутлинията и върна назад към Филип Лам. на пръв поглед центрирането на бека бе разочароващо - вместо да потърси свой съотборник около вратата, той центрира извън наказателното поле. Там обаче Рибери хвана топката от воле с левия крак и хвърли в екстаз привържениците на шампионите.

Отговорът на домакините бе свирепа тупалка от пряк свободен удар на Хуан Аранго, при която топката смени траекторията си, но Нойер успя да парира кълбото. После Броуверс не успя при опита за добавка.

Баварците отново тръгнаха в предни позиции. Лам центрира към Робен, който шутира от движение, но бе блокиран от намиращия се в близост до него защитник. След това Манджукич нанесе силен удар с глава от трудна позиция и Тер Стеген изби пред самото голлиния.

Не бе изминал и един час игра, когато Байерн стигна до пълен обрат. Хави Мартинес разигра с Франк Рибери и силното представяне на французина продължаваше - той центрира към далечната греда, където Ариен Робен стреля от воле с левия крак - 4:3 за Байерн! това бе втора асистенция за Рибери, който правеше един от най-силните си мачове за баварците.

В средата на второто полувреме Рибери можеше да отбележи своя хеттрик, но Щранцъл изчисти на голлинията. След това Тер Стеген изби снаряд на Алаба. На отсрещната врата Нойер боксира след силен пряк свободен удар на Аранго.

Четвърт час преди края на редовното време Марио Манджукич можеше също да се разпише. Хърватинът нанесе удар с глава на далечната греда, но пред самата голлиния Тер Стеген изби с крак. После стражът на домакините отрази тупалка на Хави Мартинес и техничен шут на Рибери.

До края не се случи нищо интересно и така баварците стигнаха до изключителна сладка победа, с която техният треньор Юп Хайнкес каза "сбогом" на Бундеслигата, след точно 1011 мача като футболист и треньор.

Статистиката показа, че изстрелите в края на двубоя са били 26:12 в полза на баварците, които достигнаха до 10 корнера, срещу само един за "жребците".

Борусия Мьонхенгладбах - Байерн Мюнхен  3:4

1:0  Мартин Щранцъл - 4'

2:0  Майк Ханке - 5'