Черноморец постигна важна победа с 2:1 при домакинството си на Локомотив София и направи важна крачка в битката за оцеляване.

Мачът бе от 17-ия кръг на родния елит и се игра на стадион "Лазур" в Бургас, а домакините демонстрираха силен характер и заслужено стигнаха до успеха.

С тази победа "Акулите" се изкачиха до 11-ото място в класирането, като имат в актива си 15 точки. Локо е 9-и с 22 точки.

През първото полувреме домакините нацелиха греда чрез Чико, но малко след почивката падна и първия гол в мача.

Павлов успя да открие за "Акулите" в 52-ата минута. Бранеков допусна грешка, в резултат на която Павлов получи хубав пас и стреля мощно с левия крак, като не остави никакви шансове на Галев.

Това е негов първи гол за настоящия сезон.

В 70-ата минута новото попълнение на гостите Седрик Базея се разписа и изравни. След центриране на Галев в наказателното поле на "Акулите" настъпи разбъркване и африканецът се възползва.

Три минути след това обаче домакините стигнаха до успеха. След хубава тройна комбинация Нажиб Амари реализира за 2:1.