Шампионът от 2008 година Анди Мъри (Великобритания) се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 3,67 милиона евро.
Поставеният под номер 7 Мъри надделя над представителя на домакините Николас Алмагро с 6:1, 1:6, 6:4.
Шотландецът стартира отлично и поведе с 5:0, но след това Алмагро взе седем от следващите девет гейма и изравни резултата.
В решаващия трети сет Мъри спаси три възможности за пробив на съперника, а в десетия гейм спечели подаването на испанеца, за да триумфира.
"Беше тежък мач. Той играеше с много мощни удари от крайната линия и със силни сервиси. В последните години имам трудности на клей, най-вече физически. Радвам се, че в края на мача успявах да се движа добре, дори по-добре в сравнение с началото. Това ми помогна, защото той е много труден противник на червено", коментира Мъри, цитиран от БТА.
За място на четвъртфиналите британецът ще срещне квалификанта Сантиаго Хиралдо (Колумбия), който елиминира номер 11 Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:4, 6:3.







Отписан ученик в Пловдив и спорна родителска среща покрай протеста
Шофьори изненадаха полицаи: Все по-рядко отказват тестове за алкохол и дрога
Студенти протестират пред Софийския университет
Европа се нуждае от по-интелигентен подход към имиграцията
Дъщерята на Мачадо прие Нобеловата награда за мир от нейно име
Тихо и слънчево време ни очаква в четвъртък, сутринта на места ще има мъгли
С кой ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Citroen направи щур ван със спалня и киносалон
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Кубрат Пулев: Мурат Гасиев е голям шампион, но в петък ще покажа, че аз съм по-добър
Дейна Уайт категоричен: Няма да видим Ронда Раузи срещу Кейти Тейлър
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар