Легендата на Аржентина Диего Марадона счита, че заслужава втори шанс да води националния отбор, подобно на бразилеца Карлос Дунга, който отново бе назначен за селекционер на Селесао.
"Аржентина няма треньор. Аз съм играл за националния отбор. След като Бразилия се обади на Дунга, защо от аржентинската федерация не звъннаха на мен", логично попита Дон Диего.
"Както и да е. Аз съм щастлив в Дубай и няма да падам на колене пред никого", продължи Марадона, който коментира и представянето на гаучосите на изминалото световно първенство.
"Не искам да съм суров към Сабея и играчите, но не мисля, че Аржентина спечели категорично и един мач. Може да намерите добри фази от играта, но ако търсим цял един мач, в който сме играли добре, няма да намерите такъв", добави легендата.
Съдбата на двамата специалисти е доста сходна. През 1986 година Диего Марадона извежда Аржентина до световния връх с капитанската лента. Осем години по-късно пък Дунга е капитан на Бразилия, която печели световното първенство в САЩ.
На Мондиал 2010 в Южна Африка лишените от опит национални селекционери достигнаха едва до четвъртфиналите, но четири години по-късно Дунга получи нова възможност да се пробва начело на Бразилия.







Моторист дрифтирал на една гума с 1,08 промила при акция на полицията в София
Една от най-известните картини в света: "Момичето с перлената обица" е в Япония
Законно парти в парковете на София: Заявление 7 дни по-рано и тишина след обяд
България разчита на НАТО, но трябва да засили собствената си сигурност, предупреди експерт
КЗК разкри картел при 11 обществени поръчки за строителна техника
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар