Реал Мадрид стартира с три точки новия сезон в Примера дивисион. Шампионът на Европа обаче се измъчи максимално срещу новака Кордоба и победи само с 2:0. Гостите, които играеха за първи път от 42 години в елита, оказаха сериозен отпор.

Точките бяха подсигурени чак в 90-ата минута, когато Кристияно Роналдо вкара втория гол в мача. Преди това Карим Бензема даде аванс на Реал в 30-ата минута. Французинът се разписа с глава след корнер на Тони Кроос.

Роналдо оформи победата с мощен удар от около 25 метра. Неговият гол №255 в мач №250 за Реал Мадрид.

Реал Мадрид беше без Анхел ди Мария, който отлетя за Англия, за да подпише с Манчестър Юнайтед. Треньорът Анчелоти не направи големи изненади в избора на стартов тим.

Единственото по-необичайно бе избора на Арбелоа пред Карвахал в закитата. Иначе Чаби Алонсо отново не бе в стартовия тим, в който започнаха Хамес, Бейл, Роналдо и Бензема.

За новака Кордоба още първия мач бе изключителен тест. Отборът играеше първия си мач в елита от 1972 г. насам, а трябваше да срещне носителя на Шампионската лига, на Златната обувка и на Златната топка.

Началото обаче беше обещаващо за гостите. Още в 7-ата минута те имаха шанс за гол. Хавенаар отправи нещо средно между удар и центриране, но не уцели вратата.

Първата ситуация за Реал дойде чак след 19 минути. Кристияно Роналдо стреля силно, но вратаря на Кордоба се намеси. После стражът на гостите отрази и удар с десния крак на Серхио Рамос.

Тони Кроос също опита шанса си с удар от дистанция. Вратарят на Кордоба Хуан Карлос отново бе на висота. Постепенно стражът на гостите стана много зает.

За да се стигне до 30-ата минута, когато Реал Мадрид направи своя пробив. Тони Кроос изпълни корнер и Карим Бензема с глава прати топката в мрежата.

Голът поуспокои Реал Мадрид и до почивката домакините не създадоха повече положения. Малко преди паузата Кордоба можеше да изравни. Касияс не излезе добре при едно центриране, а Рамо изпусна Хавенаар, който обаче не уцели вратата.

Хамес имаше отличен шанс да удвои аванса на Реал след паузата. При едно центриране отдясно, защитницитте на Кордоба се съсредоточиха в средата на наказателното поле, където скочиха Бензема, Роналдо и Бейл.

Топката обаче стигна до непокрития Хамес на далечната греда и колумбиецът стреля мощно в близкия ъгъл. Вратарят Хуан Карлос показа прекрасен рефлекс и изби.

Кордоба помисли, че е изравнил резултата, след като Иско прати топката в мрежата. Нападателят направи добавка, след като Касияс изби шут по диагонала на Феде. Съдията обаче отмени попадението заради засада, каквато повторенията показаха, че имаше.

Реал Мадрид също имаше отменен гол заради засада. Модрич изведе Кристияно Роналдо зад защитата и португалеца хладнокръвно реализира. Флагът обаче бе вдигнат, а повторенията показаха, че страничния арбитър отново се справи на ниво и отсъди правилно.

Нямаше какво да спре Роналдо обаче в 90-ата минута. Португалецът откри сметката си за сезона с прекрасен удар от дистанция. Той пое топката около центъра напредна в празното пространство и от около 25 метра шутира силно в близкия ъгъл. Топката тупна пред вратаря и спря в мрежата - 2:0.

Това бе 31-и гол на Кристияно Роналдо срещу новак в Примера откакто е в Испания. За същия период (от 2009), Лео Меси е вкарал 30 пъти на новаци.

В добавеното време Кордоба опита поне да си тръгне с попадение от "Бернабеу". Фидел стреля добре по диагонала, но топката мина покрай гредата.

РЕАЛ М - КОРДОБА 2:0
1:0 Бензема 30
2:0 Роналдо 90

РЕАЛ М: Касияс, Арбелоа (72 Карвахал), Пепе, Рамос, Марсело, Модрич, Кроос, Хамес (71 Иско), Бейл, Роналдо, Бензема (75 Кедира)

КОРДОБА: Хуан Карлос, Жуниньо, Лопес, Пантич, Креспо, Гарай, Роси, Матос (61 Фидел), Силва, Пинийос (46 Феде), Хавенаар (76 Сиско)