Григор Димитров започна отлично участието си на US Open, след като преодоля в първия кръг представителя на домакините от САЩ Райън Харисън след 6:2, 7:6(4), 6:2.

Противникът на българина е 184-и в световната ранглиста, а той нямаше кой знае колко големи трудности, за да стигне до крайния успех.

Със спечеления мач хасковлията си осигури 45 точки за световната ранглиста и 60, 420 щатски долара от наградния фонд.

Доста интересно е да се отбележи, че Харисън няма успех над тенисист от топ 10 до момента.

Това е и първи успех за българина на този турнир. До момента той имаше три загуби в първия кръг и едно отпадане още на квалификациите. С победата си Григор стана първият българин с успех на US Open.

Следващият противник на нашето момче ще бъде Карлос Берлок или Дуди Села.

Първият сет премина перфектно за българина и той тотално надигра противника си в него. Гришата достигна до пробив за 3:1 гейма. След няколко отлични ретура той достигна до първата точка за пробив в мача, след което Харисън извади топката в аут при едно разиграване.

Така пробивът стана факт, а нашето момче го затвърди без особени проблеми и увеличи преднината си на 4:1 гейма.

При 5:2 в своя полза хасковлията осъществи втори пробив, като реализира втория си брейк-бол от началото на срещата след мощен смач.

Вторият сет обаче премина доста по-интересно. Харисън достигна до пробив за 3:2 в петия гейм. Янкито достигна до две точки за пробив след неточности в играта на Гришо. Първата бе отразена след страхотна атака към мрежата на нашето момче, но при втория шанс на неговия противник ударът на хасковлията закачи мрежата.

Янкито отрази два шанса за връщане на пробива и увеличи аванса си на 4:2 гейма, след като го затвърди.

Все пак пробивът бе върнат в гейма, в който американецът сервираше за спечелването на сета.

С чудесен минаващ удар нашето момче стигна до точка за пробив, след което принуди противника си да изкара топката в аут при едно разиграване.

Така резултатът бе изравнен на 5:5, като в крайна сметка двамата си взеха по още едно подаване и се стигна до тайбрек.

В него Гришата бе по-съобразителен и при 5:4 точки в своя полза направи два минипробива и така сетът отиде в полза на българина.

Третият сет започна отлично за българина и той поведе с 2:0 гейма след пробив още в първия гейм.

Със страхотен уинър хасковлията достигна до шанс за пробив, след което го оползотвори с печелившо воле.

Българинът тотално пречупи своя противник и достигна до втори пробив за 4:1, след което даде едва един гейм на противника му само на сметката и спечели убедително и третата част.