Славия се изложи на своя стадион в Овча Купел срещу набиращия скорост тим на Локомотив Пловдив и загуби домакинството си с 0:2 в среща от 13-ия кръг на "А" група.

Така "Смърфовете" изплуваха от опасната зона и вече са на 9-ата позиция в класирането с актив от 13 точки, докато столичани са с едно място по-надолу с 12 пункта.

И двата гола за гостите бяха дело на голямата звезда на отбора Мартин Камбуров.

В 48-ата минута той откри резултата. След грешка на Бургзорг топката достигна до опитния таран, който излезе сам срещу Петков и не сгреши.

В 71-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Цветомир Панов бе изгонен с червен картон заради грубо нарушение.

При сблъсък той изрита в главата играча на гостите Бирсент Карагерен.

В 79-ата минута Камбуров довърши "Белите" с още един гол.

След бърза контраатака на гостите Благой Наков подаде към своя съотборник, който получи топката на дузпата и я вкара в горния ляв ъгъл.