ПСЖ постигна изключително важна победа с 3:1 у дома над Аякс в среща от Група "F" на Шампионската лига.

По този начин отборът запази първото си място в класирането.

Успехът донесоха Единсон Кавани, който вкара два гола, и Златан Ибрахимович, който се отчете този път само с едно попадение.

В 33-ата минута Лавеци поднесе топката на Кавани, който от близка дистанция се разписа и откри резултата.

В 67-ата минута обаче гостите изравниха чрез Клаасен. Той засече перфектно центриране с глава и направи безпомощен Сиригу.

Парижани обаче не се предадоха и натиснаха противника си в заключителните минути.

В 79-ата минута Ибра се разписа за 2:1, след като успя да овладее перфектно подаване на Пасторе и с много прецизен удар вкара.

Крайният резултат оформи Кавани в 83-ата минута. Той пресече пас на Зимлинг, след което успя да преодолее Силесен и в крайна сметка се разписа.

След този успех парижани са с 13 точки в групата си, с точка повече от Барселона. Аякс е 3-и с 2 точки и ако не загуби от АПОЕЛ в последния си мач ще си гарантира място на директните елиминации в Лига Европа.