Хууб Стевенс направи страхотен повторен дебют начело на Щутгарт, след като швабите разбиха с 4:1 Фрайбург при визитата си в среща от 13-ия кръг на германската Бундеслига.

По този начин отборът успя да прекъсне серията си от три поредни поражения в шампионата.

Oсвен това отборът вече отлепи от дъното и е на 16-ото място в класирането с актив от 12 точки, докато Фрайбург е на 14-ото място със същия актив.

В 31-ата минута Харник даде аванс на Щутгарт, след като реализира с глава от близка дистанция, но три минути преди почивката Дарида изравни с фантастичен удар от около 30 метра.

Груесо даде аванс на гостите в 53-ата минута. Вернер отправи първоначално удар, който се отби в тялото на защитник, но при добавката Груесо не сгреши.

В 68-ата минута Щутгарт увеличи аванса си. Вернер бе изведен на скорост и хладнокръвно реализира, а две минути след това Митрович получи директен червен картон, след като повали Харник, който се откъсваше. В 76-ата минута именно Харник оформи крайния резултат и така сложи край на спора.