Страхотното представяне на Монако в последно време продължава, след като тимът от Княжеството този път стигна до успех с 1:0 при визитата на Метц в мач от 19-ия кръг на Лига 1.

Димитър Бербатов не попадна в групата на гостите заради контузия, но въпреки това неговите съотборници се справиха много добре и без него.

Това е четвърта поредна победа за тима в шампионата и така отборът заема 5-ото място в класирането с актив от 32 точки, докато Метц остава в опасната зона с 19 пункта.

През първото полувреме домакините бяха по-близо до това да отбележат попадение, но след почивката Монако показа класата си и стигна до крайния успех.

Единственото попадение бе дело на Яник Ферейра Караско в 79-ата минута. При една контра той бе намерен от Ласина Траоре на чиста позиция и белгиецът с хубав удар реализира.