Лион се подигра с Бордо и постигна победа с 5:0 при гостуването си на "Жирондинците" в среща от 19-ия кръг на френската Лига 1.

"Хлапетата" показаха страхотен футбол и за пореден път затвърдиха впечатленията, че се намират в най-добрата си форма от много години насам.

След този мач Лион измести ПСЖ от второто място в класирането и също така даде сериозна заявка за титлата.

Лаказет отново бе героят на вечерта, след като се отчете с два гола.

Именно той откри резултата с попадение в 39-ата минута, а в 56-ата минута гостите удвоиха аванса си с гол на Толисо.

Бордо остана с човек по-малко в 65-ата минута, след като Палоис бе изгонен от игра с директен червен картон.

Фекир и Фери вкараха по едно попадение в 81-ата и 85-ата минута, а Лаказет оформи крайното 0:5 в 90-ата минута.