Лацио продължава борбата за място в челната тройка, след убедителна победа с 3:1 над Милан у дома. Орлите напълно надиграха своя съперник и въпреки, че съдията спести две дузпи за римляните, те обърнаха своя съперник от 0:1 до 3:1.

Така Лацио вече има 34 точки и излезе на третата позиция с точка повече от Наполи и Сампдория, които не са играли още своите мачове от 20-и кръг. Милан остана с 26 точки в актива си и вече пет поредни кръга няма успех. Треньорът Филипо Индзаги може скоро да загуби работата си.

Реферът Мацолени подмина дузпа а домакините още в 80-ата секунда. Милан поведе в 4-ата минута след грешка в защитата на Лацио. Точен бе Жереми Менез. До почивката реултата се запази, въпреки многото атаки и положения за Лацио. Съдията подмина още една дузпа а Орлите малко преди паузата.

През второто полувреме обаче Лацио бързо обърна резултата. В рамките на 4 минути Орлите вкараха 2 гола. Първо Пароло изравни, а след това Клозе направи 2:1. Нов гол на Пароло в 81-ата минута оформи крайния успех. В края имаше грозни сцени и сбиване между Мексес и Маури, като защитника на Милан бе изгонен.

Милан не беше в никак лесна позиция. Росонерите не спечелиха нито веднъж в Серия А от началото на годината и единствения успех беше за Купата на Италия. Ако потърсим последния успех на Милан като гост трябва да се върнем чак до октомври месец, когато росонерите спечелиха във Верона.

Според слуховете главата на Филипо Индзаги може да падне при провал срещу Лацио. Треньорът на росонерите не можеше да използва наказания Реми и контузените Де Йонг, Де Шилио, Сапата и Бонера. Кейсуке Хонда пък бе с националния тим на Япония. В атака за Милан започнаха Ел Шаарави, Менез и Бонавентура. Алекс смени Рами в центъра на защитата.

За Лацио Федерико Маркети се завърна в игра, след един мач отсъствие. Лулич, Андерсон, Сиани, Едерсон бяха в лазарета. Мирослав Клозе водеше атаката, а 20-годишният Федерико Каталди започна за първи път като титуляр в Серия А. Орлите излязоха с новите си екипи, които са реплика на тези от сезон 1986/87, когато римляните ибегнаха изпадане от Серия В, въпреки че им отнеха  точки.

Още във втората минута имаше скандална ситуация. Щефан Руди падна в наказателното поле на Милан, след шпагат на Бонавентура. Съдията Мацолени прецени, че това е симулация и показа жълт картон. Заради участието си в сдърпването и Алекс бе предупреден. Секунди след това Милан поведе. Жереми Менез отне топката от Баста в центъра на терена, напредна и с диагонален удар преодоля Маркети.

Лацио продължи да атакува. Стефано Маури не успя да засече центриране от фланга на Кандрева. След това Диего Лопес направи двойно спасяване срещу Мирослав Клозе и Антонио Кандрева. Атаките на римляните бяха много добри, но до гол така и не се стигаше. Мирослав Клозе стреля неточно с глава. След това германецът изведе Кандрева, който опита да прехвърли Диего Лопес, но вратаря на Милан изби с една ръка.

Росонерите стояха в защита и чакаха възможност за контраатака. Лацио обаче надиграваше своя съперник. Скандалните моменти в края на първото полувреме не липсваха. Мацолени си затвори очите за още една дузпа за Лацио. Тогава Мексес дръпна за фланелката и задържа с ръце Маури в наказателното поле, но рефера даде знак играта да продължи.

Разярените домакини обаче стигнаха бързо след почивката до равенството. В 47-ата минута Марко Пароло бе точен за 1:1. Клозе получи топката отдясно и центрира добре за включилия се от втора позиция Пароло. След още 4 минути Орлите вече водеха в резултата. Монтоливо сбърка с едно подаване назад и Клозе се озова сам срещу Диего Лопес, за да реализира за 2:1.

Този гол тотално довърши Милан. Росонерите така и не успяха да направят нещо стойностно в атака. Лацио продължи да атакува и да бъде по-добрия тим на терена. Центриране отляво от фаул на Раду бе засечено с глава от Маури, но капитана на Орлите не успя да уцели вратата. Все пак логичното се случи в 81-та минута, когато Марко Пароло вкара втория си гол в мача.

Лацио направи изключителна контраатака. Антонио Кандрева получи топката отдясно и Орлите се възползваха от ситуацията при която бяха четирима на двама. Кандрева подаде към дузпата, където Джорджевич беше съвсем сам. Резервата обаче не уцели добре топката и се контузи. Пароло обаче бе съвсем блио и реализира с прецизен удар - 3:1.

Безпомощността на Милан бе толкова голяма, че Филип Мексес си изпусна нервите накрая. Провокиран от Стефано Маури французина се сдърпа със съперника. Съдията първо показа жълт картон на Мексес, но бранителя на Милан продължи саморазправата с Маури, като го хвана а фланелката, блъсна го, а след това опита да го набие. Реферът веднага му показа червен картон

Така римляните продължиха отличната си серия у дома срещу Милан. В последните пет мача на "Олимпико" срещу този съперник Орлите имат 3 победи и 2 равенства. Милан пък продължава да затъва и вече е много далеч от топ 3. Не е ясно, дали треньора Индзаги ще успее да запази поста си след поредния слаб мач. Росонерите вече пет поредни кръга нямат успех.

Лацио - Милан 3:1