Гана се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Африка, след като постигна инфарктен обрат над ЮАР и победи с 2:1.

Маносго с много красив гол откри резултата в полза на "Бафана Бафана" още в 17-ата минута.

Бой обаче бе оставен непокрит на чудесна позиция и изравни в 73-ата минута, за да върне "Черните звезди" в играта.

Ганайците се възползваха от инерцията, която набраха, и в 83-ата минута Андре Аю вкара победното попадение с глава.

Алжир с Райс М'Боли на вратата пък надви Сенегал с 2:0 и също се класира за 1/4-финалите.

Maрес откри в 7-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Крайният резултат оформи Бенталеб в 82-ата минута след мощен удар от границата на наказателното поле.

На 1/4-финалите Гана ще играе с класиралия се на второ място в група D, а Алжир – с победителя от група D.