Ювентус не използва възможността да се откъсне на 9 точки пред втория в класирането Рома, като завърши само 0:0 срещу Удинезе. Това спря серията от пет поредни победи на бианконерите, които остават на 7 точки.

Бианконерите не изиграха добър мач и създадоха много малко положения за гол. Все пак веднъж гредата помогна на Удинезе, да запази вратата си суха.

Ювентус имаше възможност да увеличи аванса си на върха в класирането на 9 точки. Бианконерите бяха в отлична серия с пет поредни победи във всички турнири, в които вкараха 14 попадения.

Удинезе спря серия от 6 поредни мача без успех, като надви Емполи в последния кръг. Домакините разчитаха на ветерана Антонио ди Натале, но пък липсваха доста играчи, които бяха в лазарета.

Треньорът на Юве Алегри трябваше да прави промени. Извън игра заради наказание беше Клаудио Маркизио, а Артуро Видал не можеше да участва заради контузия. Затова треньора смени схемата на 3-5-2.

Домакините започнаха много силно и Бруно Фернандес стреля неточно след една хубава контраатака. След това Силван Видмер също пропусна при идентична ситуация. Вратарят Буфон пък трябваше да спасява удар на Теро.

Първият добър шанс за Ювентус се откри пред Фернандо Йоренте. Нападателят засече с глава центриране от корнер на Андреа Пирло, но не уцели вратата. Буфон пак трябваше да спасява този път след удар на Бруно Фернандес.

Полувремето приключи без Ювентус да създаде нищо интересно пред вратата на съперника. След паузата картината не се промени много. Все пак Ювентус имаше добър шанс за гол в 57-ата минута, когато удари греда. Йоренте подаде към Перейра, който стреля силно с десния крак, но удара му уцели гредата.

В края Тевес пропусна след отлично подаване на Погба. Ударът беше силен, но неточен.

УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 0:0

УДИНЕЗЕ: Карнезис, Орто, Данило, Пирис, Габриел Силва (66 Паскуале), Алан, Бруно Фернандес, Гийерме, Видмер, Ди Натале, Теро

ЮВЕНТУС: Буфон, Касарес, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер, Перейра, Пирло, Погба, Евра (74 Падоин), Тевес, Йоренте (67 Мората)