Португалия загуби с 0:2 от Кабо Верде в контролна среща, която се игра в Ещорил.

В игра за гостуващия тим като титуляр излезе крилото на ЦСКА Луис Соарес, който предпочита да го наричат Платини.

Като резерва на терена пък се появи бившият футболист на Левски Гари Родригес.

Приходите от срещата бяха дарени за благотворителност, а домакините бяха без големите си звезди на терена.

Личеше си липсата на Кристияно Роналдо и останалите звезди в състава на иберийците, след като Фернандо Сантош реши да заложи на играчи, които попадат рядко в състава на страната.

Гостуващият тим пък вкара и двата си гола през първото полувреме.

В 37-ата минута Фортеш вкара малко комично попадение, след като при опита си да центрира топката тяпридоби странна траектория и в крайна сметка се озова във вратата на Антони Лопеш.

Две минути преди почивката Геге удвои преднината на гостите и практически оформи крайния резултат, след като вкара от близка дистанция, след груба грешка в португалските редици.

ПОРТУГАЛИЯ - КАБО ВЕРДЕ 0:2
0:1 Фортеш 37'